Wpis z mikrobloga

@p3ter: po pierwsze proszę używać fachowego słownictwa - w górę to kurs wystrzeli nie jebnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a po drugie - jasne, że perspektywa jest, ale wygląda na to że lepszą premierę będzie miał xbox. Oznacza to, że gdy pojawią się pierwsze informacje o wynikach sprzedaży jednej i drugiej konsoli i ps będzie w tyle to zapewne zaliczy korektę na której będzie można taniej wskoczyć.
Dlaczego uważasz, że Xbox ma mieć lepszą premierę? Przecież Sony już wyczerpuje preordery czy to w Azji czy w Europie?
@Argonix: nie przymierzam się do zakupu żadnej konsoli więc tematu mocno nie zgłębiłem, ale widzę dużo narzekania na zapowiedzi ps3 a mało na xboxa, stąd taką "poradę" na szybko podałem. Możliwe, że jak się zagłębić to jest odwrotnie, ale to już niech kolega sobie sam zanalizuje i oceni czy mój scenariusz ma pokrycie w faktach czy nie :P Ale gdyby ps5 słabo wystartowało to by można było wskoczyć i liczyć na
Moje pytanie bardziej dotyczyło nie tego czy PS5 się lepiej sprzeda od Xboxa, bo to stawiam za pewnik, tylko jak silna będzie korelacja pomiędzy ewentualnym wzrostem, a sprzedażą.
@Roneth: xbox jest martwy poza USA zabili totalnie konsole anulując poważne eksluzywne premiery typu scalebound
a reszta to totalne kupy typu sea of thieves nie zapomnijmy że wszystko na PC jeszcze wrzucili. PS4 zdominowało w tamtej generacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@p3ter: to co innego ci powiem. Gdy wszyscy spodziewają się ekstra sprzedaży nadchodzącego produktu, to w momencie jego premiery zwykle następuje realizacja zysków. Jest spadek a produkt się świetnie sprzedaje. No i dzięki temu kurs idzie w górę na nowe szczyty. Tak to np działa z grami, myślę że zobaczysz to na przykładzie cyberpunka. Czy z konsolą będzie tak samo - nie wiem, przeanalizowałbym premiery ps4 i ps3, zobaczył jak to
@Argonix: ps4 to konsola dla bogaczy, gry po 80 euro, kogo na to stać? Microsoft oferuje gamepassa, czyli setki nowych i starych gier w niskiej cenie. Nawet oferuje xboxa w abonamencie z gamepassem za 120 zł, czyli 3x mniej niż jedna gra AAA na ps4! Dla casuali jest to zdecydowanie lepsza oferta, dla hardkorowych graczy ps5 będzie wyborem, choć i ci nie będą tak chętnie nie sięgną po nową konsole, bo
@Argonix: żadnych dobrych gier? Jest masa gier z ciągłą rotacją, każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo gry EA mają dołączyć do abonamentu, a to już wszystko czego casual potrzebuje
@spinor: gdzie spiderman którego normiki kochają gdzie god of war gdzie bloodborne gdzie demons souls gdzie FF16 gdzie DMC V special edition gdzie godfall to są hity które się sprzedają w masowych ilościach których nigdy nie ujrzysz na xboxie a reszta gierek to gówno warta bo tak jak pisałem kupią i odsprzedadzą za 80/90% ceny ludzie nie są głupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Argonix: no dobra nie chcę się kłócić, ale wracając do tematu wątku to własnie powywszy wykres czy to, że mówisz o graczach, że nie są głupi i nie beda się dawali wykorzystywać, to dla Sony fatalna informacja. Oni do każdej konsoli musza dopłacać, a rekompensują to sobie prowizjami z gier. Jak widzimy, ludzie digital wersji nie kupują, wolą dopłacić do droższej wersji i potem grać w używki, więc zwrot kosztów może
@Argonix: jako typowy casual - w dupie mam gry ktore wymieniles, wystarczy mi rotowanie grami pokroju W3, GTAV, RD2 i innymi, ktore beda dodawac. Z mojej perspektywy gej pas + xbox wciaga nosem pske, jesli chodzi o oplacalnosc. Juz pomijajac fakt kupienia gej passa za 240PLN na 27 miesiecy bodajze, co sprawaia, ze gram praktycznie jak za darmo
@fortySeven: Jesteś polakiem oni mają w dupie ten kraj skoro najwięcej zarabiają na graczach zachodu nie chce mi się raportu szukać ale europa wschodnia to dla nich grosze w porównaniu do graczy z USA,niemiec,uk. Statystycznie polak kupuje dużo mniej gier ze względu na to że są drogie w porównaniu do zarobków
@Argonix: no patrz, a jednak na zachodzie tez marudza mocno na nowe ceny gier ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie twierdze ze xbox wygra generacje, bo nie wygra, ale moze PS podgryzc - zwlaszcza przy jej problemach z dostepnoscia na start

A jak czytam Twoje posty, to widze typowa dyskusje fanbojow jednej z konsol - zero obiektywizmu, rageeeeeee!!11