Wpis z mikrobloga

#barekmg78

Dziś zapraszam Was do wykopywania znaleziska Pag Island Iced Tea - najmocniejszy drink Chorwacji .

Jest to pierwszy nasz odcinek nagrywany w terenie, ale jestem bardzo zadowolony że udało nam się go zrealizować bo uważam to za kamień milowy. Długo zastanawiałem się jednak czy go publikować, ale ostatecznie uznałem, że chyba na to zasługuje i szkoda byłoby go w archiwum.

W kolejnym odcinku serii chciałbym poruszyć temat wyposażenia, które warto kupić aby rozpocząć przygodę z drinkami bo sporo osób pisało w tej sprawie a ja cały czas mam skompletować koledze zestaw bo mnie o to prosił. W odcinku chciałbym przyjąć sobie jakiś limit cenowy, myślałem o 100 zł. Czy według Was będzie on dobry?

Pozdrawiam i życzę udanego weekendu,
MG78

_____________________________________

#barekmg78 - mój tag z drinkami do obserwowania
#kuchniamg78 - mój tag z gotowaniem do obserwowania

Wołam osoby, które wyraziły chęć wołania i zapisały się na listę. Jeśli chcesz zapisać się na listę zaplusuj odpowiedni komentarz poniżej. Jeśli chcesz wypisać się z listy również zaplusuj odpowiedni komentarz.
MG78 - #barekmg78

Dziś zapraszam Was do wykopywania znaleziska Pag Island Iced Tea...

źródło: comment_1600416803q9gMrSPnbxu9MBolgNUo3J.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DOgi: W Šimuni widziałem je, już nie pamiętam nazwy barów niestety. Z jednego baru na Campingu Šimuni Village w tym roku niestety na pewno wycofali, bo w zeszłym roku było a w tym roku nie (wycofali większość drinków więc chyba sobie jakąś reorganizację zrobili i zostały tylko trzy ogólne bardzo, trochę szkoda)
  • Odpowiedz
@MG78: w zeszły weekend robiłem Blue Hawaii z twojego przepisu. To był hit imprezy. A jak skończył się nam rum, to zrobiliśmy ten drink z rumem kokosowym i był jeszcze lepszy.
  • Odpowiedz
@Sethus: Bardzo się cieszę! Seria drinkowa cieszy się mniejszą popularnością niż jedzenie, ale to już kolejna wiadomość w podobnym stylu, którą dostaje. Ostatnio koleżanka u której piło się raczej konserwatywnie (tylko wóda) mówiła, że na imprezie rodzinnej gdzie było sporo osób 60+ królował biały rosjanin, mojito i inne drinki :D
  • Odpowiedz
@MG78: ale #!$%@? - rusek nie ma być rozdzielony, tylko shakeowany, żeby zrobiła się mała pianka. jak przy każdym koktajlu ze śmietanką. Tak będzie #!$%@? konsystencja, nawet jak to wymieszasz
  • Odpowiedz
@dupskojestzajete: Nektaru nie dostaniesz, najlepiej zastąpić go tym z Hortexa bo on jest najbardziej zbliżony w smaku. Maraschino powinien być w niektórych alkoholowych, w marketach tylko tych większych (u mnie Auchan ma bardzo dobrze rozbudowany dział alkoholowy). Jak masz jakiś alkoholowy w swojej okolicy (a o to nie trudno) to możesz spytać jak nie mają czy Ci nie ściągną. Jeśli chodzi o Maraschino w Polsce najłatwiej będzie dostać Luxardo.
  • Odpowiedz