Wpis z mikrobloga

Pytanie kieruję głównie do mirkopodróżników takich dalekiego zasięgu. Wiem że to kiepskie miejsce na takie pytania ale nie mam gdzie o tym pisać.

Otóż już kilka lat temu jak już mi obrzydły podróże po Europie chciałbym zrealizować jedno z marzeń i w końcu odwiedzić HAWAJE ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tutaj mam kilka pytań do osób które wybierały się w tamtych kierunkach.

Zacznę że będę startował z UK bo tam mieszkam. Pod uwagę biorę Londyn (skąd już kiedyś latałem po Europie) albo Manchester. Dotychczas odwiedziłem 18 krajów ale w Europie i głównie samochodem. Angielski znam dobrze więc tutaj problemu nie ma.

Planuję aby wybrać się tam dopiero w przyszlym roku, jeszcze nie wiem keidy dokładnie ale to nie robi różnicy bo urlop dostanę kiedy chcę. Plan jest tak by przeznaczyć około 10 dni na wszystko w związku z tym o ile nie będzie jakichś obostrzeń i nic innego się nie wydarzy to:

- Gdzie szukać lotów? Wstępnie patrzyłem na skyscanner.net ale to tylko wyszukiwarka
- Gdzie szukać hoteli? Dotychczas po Europie patrzyłem na AirBnB albo Booking.com
- Lecąc bez biura jak tam najlepiej się przemieścić z lotniska do hotelu? Jak tam z komunikacją zeby nie dać się naciągnąć?
- Czy da się to ogarnąć samemu? Mam na myśli podróż całkowicie samemu jako jedna osoba? Dotychczas po Europie nie miałem z tym problemu a ruszałem na bardzo dzikie wyprawy.
- Do wydania miałbym 2500-3000 funtów, wystarczy na jakieś minimum? Nie wymagam luksusów, a nawet nie przepadam za jakimiś ekskluzywnymi hotelami ani restauracjami.

Jakieś rady? :)

#mirkopodroze #podrozujzwykopem #podroze #usa #hawaje #pytaniedoeksperta
  • 14
@FeyNiX: założyłem wcześniej podobne tematy, poniżej linki
https://www.wykop.pl/wpis/27710079/na-jakich-stronach-szukac-najbardziej-oplacalnych-/
https://www.wykop.pl/wpis/43304811/czy-do-wyjazdu-na-hawaje-trzeba-sie-przygotowac-w-/

ja w tym roku już byłem jedną nogą na Hawajach xd odwołali mi lot 2 tygodnie przed, ze względu na koronawirusa, ale sporo researchu robiłem wcześniej

- Gdzie szukać hoteli? Dotychczas po Europie patrzyłem na AirBnB albo Booking.com

co prawda na Oahu wprowadzili jakieś obostrzenia w AirBnB, ale spokojnie znalazłem wiele miejscówek, więc to dobry pomysł

Lecąc bez biura jak tam najlepiej
@advert: Przekładając terminy na 19 październik 2020 to wyszło mi około 6000 zł za lot w obie strony z jedna przesiadka i około 5000 zł za 7 nocy w przeciętnym hotelu. Dużo to czy mało?

Generalnie najwiecej ciekawych ofert hoteli było na booking.com

Z tym samochodem to sobie odpuszczę bo generuje bardzo wysokie koszta a ja w przyszłym roku będę miał 27 lat i 9 lat prawko wiec tym bardziej będzie
@FeyNiX: ja jak kupowałem bilety to wyszło około 3000-3500 zł w dwie strony z Warszawy, z przesiadkami we Frankfurcie i SF. ja co prawda z większym wyprzedzeniem kupowałem, ale myślę że można taniej niż Ty znalazłeś. wylot nie w sobotę, a np. w środku tygodnia.
airbnb wychodziło mi jakoś 600-700 zł/ noc

Z tym samochodem to sobie odpuszczę

moim zdaniem to duży błąd, chyba że chcesz siedzieć cały czas w Honolulu
@FeyNiX: a, jeszcze co do lotu, nie ma co się sugerować cenami na za miesiąc, bo sytuacja lockdownowa jest bardzo dynamiczna i niepewna, więc te ceny nie są w żaden sposób miarodajne.
@advert: Ja zawsze robię wstępna rezerwacje na za miesiąc bo wtedy duże są szanse ze będzie najdrożej, czasami nawet na za dwa tygodnie i mam punkt odniesienia.

Teraz tak patrzyłem w kalendarz i chyba będę próbował w przyszłym roku w kwietniu bo wtedy jest najwiecej Bank Holiday (płatne dni wolne od pracy) wiec najmniej mi z urlopu zejdzie a sezon dopiero będzie się zaczynał wiec nie powinno być drogo jeżeli chodzi
@FeyNiX: ja jak kupowałem bilety to wyszło około 3000-3500 zł w dwie strony z Warszawy, z przesiadkami we Frankfurcie i SF. ja co prawda z większym wyprzedzeniem kupowałem, ale myślę że można taniej niż Ty znalazłeś. wylot nie w sobotę, a np. w środku tygodnia.

airbnb wychodziło mi jakoś 600-700 zł/ noc

Z tym samochodem to sobie odpuszczę
moim zdaniem to duży błąd, chyba że chcesz siedzieć cały czas w Honolulu
Teraz tak patrzyłem w kalendarz i chyba będę próbował w przyszłym roku w kwietniu

@FeyNiX: dobry termin, bo to już jest po zimie, która tam bywa deszczowa, więc w kwietniu już jest ładnie.

Nie chciałbym żeby $1000 wydać na samochód a z buta to ja potrafię po 20 km dziennie robić

tylko że bez samochodu nawet nie będziesz miał gdzie tych 20 km zrobić, albo będziesz krążył po Honolulu i okolicach.
@advert: Po wyspach i tak trzeba samolotem się przemieszczać wiec samochód musiałbyś na każdej osobno wynajmować.

Przy tych cenach jak patrzyłem w ogólnoświatowych wyszukiwarkach to na pewno odpuszczę, a jeszcze €600 depozytu to już tym bardziej bo wiem ze do tego ubezpieczenie i £1500 na samochód. Więcej na samochód wydam niż cała podróż a i tak w niektórych np krajach hotele nie posiadają parkingów i jest problem.

Ja tam bardziej mam
Po wyspach i tak trzeba samolotem się przemieszczać wiec samochód musiałbyś na każdej osobno wynajmować.

@FeyNiX: zgadza się, no ale na każdym lotnisku jest wypożyczalnia.

Ja tam bardziej mam cel żeby dostać się do Honolulu, wyjść na pobliska plaże i tyle, można wracać a innym razem znowu przyjadę ale w inne miejsce i inny plan

no to już jak wolisz, jeśli to Ci sprawi satysfakcję to rzeczywiście nie ma co podróżować
@FeyNiX byłem na Oahu przelotem w tamtym roku, doleciałem tam przez Barcelonę i SF za 1600zł, jakaś nora do spania to minimalnie £100, gdzie się takich bzdur co do wynajęcia samochodu naczytałeś? zazwyczaj jak masz skończone 25 lat to już żadnej zwyżki za wiek nie masz, wynajęliśmy Camaro convertible 2019 za 61$ za dzień, depozyt bodajże 350$, choć transport zbiorowy dobrze działa i bilet dobowy to 5,5$
@Zarys: bazowałem na informacjach sprzed dwóch lat w UK i w Polsce firm typu budgetcars, Herz, enterprice, oni najbardziej zdzierali ale znalazłem w wyszukiwarce kayak a później przekierowała mnie na hotwire.com i udało mi sie znaleźć na za miesiąc coś jak niżej

Także zwracam honor :)

W każdym razie trochę mi rozjaśniłeś temat i ceny są stosunkowo niskie a gdy przeliczę z funtów na dolary to jeszcze taniej.

Powiedz mi jeszcze
Pobierz FeyNiX - @Zarys: bazowałem na informacjach sprzed dwóch lat w UK i w Polsce firm typu...
źródło: comment_1600372997Ebk1wU7PZWZ1mi54QVkXga.jpg
@FeyNiX: ja na Skyscannerze szukałem, stamtąd mnie przekierowało na eSky i przez nich bilety finalnie kupiłem. ale warto też bezpośrednio przez strony linii lotniczych, Lufthansy, British Airways, itp.
jest często niewiele drożej, a przynajmniej odpada jeden pośrednik w przypadku odwołania lotu.
@advert: właśnie tak myślałem bo najbardziej korzystne oferty na teraz i w kwietniu oferuje Air Canada.

W każdym razie teraz mam już wystarczająco dużo informacji. Te samochody jak patrzyłem najlepiej wyszukuje kayak.co.uk a tam przekierowuje na inne wyszukiwarki. Z hotelami to chyba będę trzymał się booking.com bo tam najpewniej.