Wpis z mikrobloga

#samochody #4x4 #offroad

Sorka za spam tagami, ale zakupiłem Sorento 1 i chciałbym sobie pozjeżdżać z asfaltu. I tu pytanie. Jak to wygląda z tymi drogami szutrowymi w Polsce? Wiele prowadzi przez lasy. Zakazów nie ma, ale to raczej nie oznacza że mogę tam legalnie wjechać. Są jakieś mapki, z których dowiem się gdzie mogę legalnie sobie jeździć?
  • 10
@ImeNs: Wszędzie można dopóki nie ma zagrożenia pożarami. Ale mam tu na myśli jazde drogami leśnymi itp a nie niszczenie ściółki, wklejanie się w błoto itp (tego wszystkiego wręcz nie popieram i nie pojmuje i tak)
@ImeNs: Polecam jazdę w podkarpackim albo lubelskim. Kup sobie zwykłą papierową mapę turystyczną z zaznaczonymi zabudowaniami, poszukaj jakichś opuszczonych/dawnych zabudowań na mapie i dojazdówek do nich. Kiedy jeździłem po roztoczu trafiłem na parę "dróg" do takich miejsc gdzie terenówką było ciężko.
@GaiusBaltar: jest to jakis pomysł na wycieczkę. A lubię zwiedzać takie miejsca.

@Tonari_Totoro: no właśnie wiem. Ale miałem nadzieję że są gdzieś jakieś informacje którymi drogami leśnymi można a którymi nie. Dodałem się niż na grupę na fb. Niestety już wiem że z tymi ludźmi się nie dogadam.
@Saeglopur: nie chce niczego niszczyć. Topic auts też nie zamierzam. Chcę sobie dla przyjemności pojeździć wśród natury, zdała od zgiełku ulic.