Wpis z mikrobloga

@SemperMediocris: Napisałem wyraźnie " Generalnie za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego moim zdaniem". Zaraz dojdziemy do wniosków, że ekspres bez podwójnego termobloku z superszybkim PID nie ma sensu, a wogóle bez wody z odwróconej osmozy nie ma sensu otwierać paczki z kawą. Trochę jak z "karmy o latarkach" :) Chłopaki zastanawiają się czy kawiarka czy ekspres za dwie stówy żeby wypić kilka kaw w tygodniu - moim zdaniem ten
  • Odpowiedz
@shaku79: W tym Lidlowym też jest duże i małek. Jak dokupisz sobie drugie duże - jedno masz w ekspresie, a drugie w tym czasie możesz przygotować (wyczyścić i nabić). Nie jest tak szybko jak zalanie kilku szklanek "parzonej" wrzątkiem, ale Idzie naprawdę sprawnie.
  • Odpowiedz
@Wygryw_pospolity: Mam z serii która była robiona jako pierwsza, ogólnie samo czyszczenie go też zajmuje troche czasu ;) Co do jakości mój model był robiony na zlecenie w delonghi ten nie wiem. Ogólnie musisz mieć wprawę w robieniu kawy, można zrobić dosyć dobrą ale cięzko jest wykalibrować odpowiednią tmperaturę i ciśnienie bo mocno skacze ;(
  • Odpowiedz
@Wygryw_pospolity
@hpiotrekh

Zakupiłem go w promocji jakieś dwa tygodnie temu z hakiem. Wcześniej korzystałem z kawiarki ale na moim palniku kuchenki mam za duży płomień i nie byłem w stanie zrobić dobrej kawy.

Po przesiadce z kawiarki na pewno można stwierdzić że to inna kawa, ale nie powiem czy gorsza czy lepsza-
  • Odpowiedz
@brasi24 Wielkie dzięki.
Właśnie miałem coś w podobnej półce cenowej z DeLonghi i za każdym razem jak dostawał ciśnienia to cały ekspres ciekł i blat był zalany. Nie ciekł tylko w momencie gdy szedł na pusto. Dlatego pytam, bo nie chcę się ładować na kolejną minę. Dzięki za info! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wygryw_pospolity: również polecam. Przez 1 rok był zmieniony model, klepany w Chinach, kupiłem i jest słabszy, termometr mocno opóźniony, zapycha się kawą. A teraz znowu wrócili do starego modelu produkowanego w DE
  • Odpowiedz