Wpis z mikrobloga

Siemka, mirki mam zamiar wynająć pokój. Skontaktowałem się z kolesiem który wystawił ogłoszenie gadka/szmatka obejrzałem sobie pokój w miare ok, dość dobra cena. Rozmawialiśmy później przez telefon, ma mi przesłać jak ma wyglądać umowa. Jak będzie mi pasowało to spotkamy się i podpiszemy umowę. Jest to podobno mieszkanie jego rodziców, a on mieszka w jednym pokoju. Umowę bym miał podpisać bezpośrednio z nim. Trochę się zdziwiłem. W przypadku takiej formy umowy na co najlepiej spojrzeć?

#wynajem #nieruchomosci #mieszkanie
  • 10
@milek347: Umowe podpisz z wlascicielem nieruchomosci, a nie z ich synem, bo to nie on nim rozporzadza. Przede wszystkim. Chyba, ze on jest ich pelnomocnikiem. Reszta umowy powinna byc juz typowa, nie ma czego tam oczekiwac za cudow.
@milek347: @slepauliczka napisała bardzo dobry poradnik, pozwolę sobie skopiować treść:

,,No dobra, to przychodzę z zapowiadanym poradnikiem dotyczącym wynajmu.

Z góry uprzedzam, że wynajem w każdym mieście się trochę różni, a moje doświadczenia są wyniesione głównie z #torun #bydgoszcz #gdansk

Na co uważać przy wynajmie pokoju?

1. Umowa
Zdecydowanie najbardziej warto się skupić na samej umowie. Czym się różni wynajem na czas nieokreślony i określony znajdziecie w necie. W przypadku tego
@slepauliczka tzn odnośnie wypowiedzenia się dogadaliśmy - jest miesięczne. Jedynie zaniepokoiło mnie to, że nie jest właścicielem. Jak już otrzymam na maila umowę to dopytam się go czy ma pełnomocnictwo czy inne poświadczenie, że może dysponować nieruchomością
  • 0
@onuceSzatana @slepauliczka @robertx Podesłał mi umowę wszystko wydaje się w miarę spoko. Ma tez poświadczenie i niby właściciel również będzie przy podpidywaniu umowy. Gość upiera się na płatność gotówką, ale będzie wystawiał pokwitowania. Myślicie , legit? Czy trochę kombinatorstwo i dac sobie spokój?
@slepauliczka: hej, odkopie trochę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to jest z tym wypowiedzeniem w umowie na czas określony ? Normalni właściciele na to idą? Po prostu warto raczej miec jakaś możliwość wypowiedzenia jakby coś sie stało w życiu czy słabe mieszkanie.

A i czy MUSI być jakiś powód wpisany w umowie? Bo róznie to pisza w necie.
@Dawav jesli masz umowę na czas określony to musisz mieć punkt o zerwaniu umowy, aby wypowiedzenie było wgl możliwe. Jesli nie ma to znaczy że właściciel szuka łosia :) Życie jest nieprzewidywalne, nigdy nie wiesz co się stanie, zawsze ważne, żeby była furtka, chyba, że jesteś milionerem i masz #!$%@? w to, że będziesz są coś płacic i żyć np gdzieś indziej, bo lokatorzy (tak jak mi) nie dadzą ci żyć.

Nigdy