Wpis z mikrobloga

"Ratched" - recenzja serialu Netflixa od Ryana Murphy'ego: “Ratched” jest mniej “Lotem nad kukułczym gniazdem”, a bardziej typowym, nieco przegiętym i kolorowym serialem od Ryana Murphy’ego, jedynie trochę czerpiącym z klasyka. Finalnie jedno z drugim się nieprzyjemnie gryzie i dostajemy ładne, ale jednak tylko fabularne wióry. Czytaj więcej>>

#ratched #serial #seriale #netflix
Pobierz
źródło: comment_1600194308KHPGHoHCRXKQWr292XWYT9.jpg
  • 4
@popkulturysci: Pamiętaj, że to twórca American Horror Story. Jego produkcje robią się pełne akcji już po pierwszym odcinku, następnie wprowadzają bardzo zagmatwane i chore sytuacje wraz z dozą brutalności, niekiedy lecąc na całość i nawiązując do prawdziwych, zgodnych z historią np. wydarzeń morderców czy przypadków okultyzmu. Dopiero pod koniec wszystko się wyjaśnia i za każdym razem wywyższają Sarah Paulson. Możesz to dostrzec w każdym z sezonów AHS. Jego twórczość jest bardzo
@xPannaAnna asylum to moje ulubione ahs. Gdzieś w okolicy środka dziwnie skręciło, ale i tak wspomniam ten sezon bardzo dobrze. Szkoda, że reszta już tak nie grzała. Z kolei lubię jego acs. Zarówno zabójstwo Versace, jak i sprawa oj to nie tylko świetna rozrywka, ale również niezłe zobrazowanie psychiki bohaterów. Ratched miała momenty, ale na momentach się skończyło
@popkulturysci: Co do nietypowych twórczości to jeszcze polecam od siebie film "The Platform" :> Są różne opinie, negatywne zarzucają mu niski budżet, ale osobiście oglądałam to o 4 w nocy i umierałam z podekscytowania. To jest forma, która jak najbardziej do mnie trafia. Kocham wszystko z choćby namiastką więzienia/szpitali psychiatrycznych, a ten film dodatkowo ryje banię oraz jest ślicznie zrobiony. Tylko endingiem się rozczarowałam, "pozostawiony do interpretacji własnej"
@xPannaAnna kiedy zacząłem czytać twoje słowa o platformie, to miałem już w głowie myśl, żeby wypomnieć filmowi zakończenie. Ubiegłas mnie. To całkiem przyjemne, mroczne i pokręcone kino.

Jeśli lubisz psychologię bohaterów to w Ratowniku Netflixa bardzo akuratnie zaprezentowano somatycznego narcystycznego psychopatę. chociaż jako osoba z zaburzeniem narcystycznym trochę się irytowałem, bo znowuż ci źli narcyzci... Ale faktycznie, ten specyficzny typ taki jest - kropka w kropkę.