Wpis z mikrobloga

Za namową mireczka @Wolrad: w znalezisku o odkryciu fosforowodoru na Wenus obejrzałem #film Milcząca Gwiazda produkcji PRL/DDR z 1959 na podstawie Astronautów Lema.

I zaskoczyłem się, bo to na prawdę kawał dobrze wykonanego filmu #scifi, szczególnie biorąc pod uwagę rok produkcji. Moją uwagę zwrócił świetnie wykonany dubbing, którego się nie czuje w ogóle.

Głównym minusem jest obecność propagandy o wspaniałości ZSRR klasycznej dla tego okresu, niestety z równie klasyczną nachalnością. No i jeśli znacie książkę, to podobno strasznie od niej odstaje.

Polecam 7/10
źródło: comment_16001125777C2RLfmjcMovwbPASqcpHx.jpg
  • 1
@TenebrosuS na szczęście ta propaganda komunistyczna która tam jest nieszkodliwa bo wzbudza dziś bardziej uśmieszek lub politowanie ;) jest tak nachalna jak piszesz i jawna niczym lokowanie produktów u Papryka Vegi :) . Dubbing był jeszcze na rynek amerykanski. W polskim głosu użyczyła Danuta Szaflarska i Władysław Hańcza . Natomiast sam zarys fabuły jest bardzo podobny między Lemem a Filmem . U Lema chyba nie ma na pokładzie Amerykanina a w filmie