Wpis z mikrobloga

Hej
Dzisiaj podczas lotu mój spark po prostu spadł z okoły 20m, według mojej wiedzy nie zrobiłem nic co mogło by to spowodować. Jest teraz błąd. ESC status error, z tego co sie dowiedziałem od youtube płytka od regulacji obrotów na jedym smigle do wymiany(to śmigło się grzeje i nie świeci). Dziwi mnie temat ze w aplikacji DJi assistand 2 nie mam tak wielu opcji jak na fimach na yt i nie moge przetestować motorków w programie. Ogarnia ktoś temat? ;p Da rade gdzieś kupić ta płytke taniej niż na allegro (90zł)
#dji #dron #spark
  • 28
  • Odpowiedz
@nalogowiec: @schreder:
Panowie orientujecie się jak uruchomić development mode w DJI asisstant 2? Widziałem na yt ze trzeba wyedytowac kod w jednim pliku ale w mojej lokalizacji niestety tego pliku nie ma :)
  • Odpowiedz
@Eplan: hmm, nie widze tam nic oczywistego. Dales kontroler w prawo i Spark sie wywrocil mimo, ze odpusciles galke. Widze, ze kompas szaleje ale zakladam ze to juz w trakcie czy nawet po upadku.
Nie znam sie az tak ale stawiam ze albo IMU albo kompas oszalal (albo obydwa na raz). Kalibrowales wczesniej? Moze kalibrowales kolo jakis metalowych elementow ktore zaklocily pole magnetyczne?
  • Odpowiedz
@bbrr: nie kalibrowałem i latałem nim wczesniej zawsze było git. A podejrzenie mam takie:
Teraz jedna płytka niby działa ale czasami sie nie swieci- jak sie nia poruszy to działa. Podejrzewam że w locie sie cos w niej przestało stykać i wtedy spadł a po upadku dodatkowo padła druga płytka. Kupiłem dwie nowe dzisiaj bede lutował :) zobaczymy co z tego bedzie.
  • Odpowiedz