Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.
Mam małe pytanie do tego zacnego grona. Szukam plecaka trekkingowego/turystycznego do wypraw w góry/ las na max 3 dniowe wypady z własnym noclegiem (hamak+tarp)

Budżet: do 500zł (jeśli jest coś droższego, wartego uwagi, oczywiście dam więcej)
Litraż: 40-60l
Myślałem nad:
-OSPREY Rock 50
-Wisport Quickpack 55
- Wisport Wisport Reindeer 55
- FJORD NANSEN VIGDA 50L +10L

Czy mógłby mi ktoś doradzić jakiś sensowny model?
Z góry dziękuje

#bushcraft #turystyka #biwakowanie
  • 6
  • Odpowiedz
@durielv8: Dla odmiany ja Wisporta nie polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przymierzałem kilka modeli i różnica w systemach nośnych Wisporta, a producentów typu: Deuter, Gregory, Osprey jest zauważalna. Sam mam od dwóch lat Deutera Aircontact Lite 50+10 i poza luzującym się pasem biodrowym nie zauważyłem jakiś innych problemów. Plecak używam głównie na kilkudniowych wypadach w góry z noclegami na dziko (hamak + tarp) i nawet ~15kg bagażu
  • Odpowiedz
@durielv8: Wisport tylko dlatego jeśli:
A. Podoba ci sie militarny wygląd
B. Chcesz wspierać polskie firmy
C. Cordura nie do zajechania, ale troche cięższa.
Osprey spoko, ale tylko jak ci nie przeszkadza wspinaczkowy wygląd. To sprawdzona marka i raczej sie nie zawiedziesz. System nośny i wentylacja plecow w porządku.
  • Odpowiedz
@durielv8: Mogę Ci się bardziej rozpisać jutro w pracy, ale napiszę krótko:
- Chcesz sensowny plecak, to najbezpieczniejszym będzie wybór czegoś z oferty Świętej Trójcy - Osprey / Gregory / Deuter.
- Każdy z tych producentów oferuje świetne systemy nośne, ale warto i tak przymierzyć na dłuższą chwilę upatrzony plecak przed zakupem.
- Przeanalizuj jaki rodzaj dostępu jest dla Ciebie ważny. Najlżejsze konstrukcje oferują często tylko dostęp od góry, często z
Afrati - @durielv8: Mogę Ci się bardziej rozpisać jutro w pracy, ale napiszę krótko:
...

źródło: comment_1600116058h7ByxCgjEKwSFPWjZ2dAoL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz