Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz spotkałem się z takim przypadkiem i nie za bardzo wiem co z tym zrobić. Long story short, zostałem przypisany do projektu jako jedyny QA, są wymagania ale brak w nich acceptance criteria, ponieważ BA odszedł, Scrum Master powiedział, żebym ja je napisał a on mi będzie mówił, czy to jest zgodne ze stanem faktycznym czy nie. Pisaliście kiedyś acceptance criteria do wymagań które potem mieliście testować? Jakaś rada co powinienem zrobić, bo nwm czy się zgodzić czy może odmówić?
#testowanieoprogramowania
  • 4
@mikorys: nie jest to raczej nic nowego ani ciężkiego, jak rozumiem adaptujesz wymagania biznesowe na ich możliwą implementację w Waszym systemie.

Żeby Ci jednak dokładnie pomóc potrzebne by były jakieś rzeczywiste przykłady (delikatnie zmienione), w innym przypadku jest to delikatne wróżenie z fusów na czym Twój problem polega. Jak i co najważniejsze żebyś na spokojnie zrozumiał zależności pomiędzy nimi.
@diarrhoea: nie no pytam się, bo znajomy co jest test managerem mówi, że to działka BA i że nie mam sobie głowy tym zawracać. Jednak skoro taka praktyka nie jest niczym nowym to spoko.
@mikorys: zależy czy jesteś w firmie gdzie qa robi wyłącznie qa, a dev wyłącznie dev. Generalnie ja bym nie widział w tym nic złego, jak ogarniesz to ładnie to będzie jeden argument do podwyżki więcej ( ͡º ͜ʖ͡º)