Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak odrzucić spadek po kuzynie? Wiem, że można dostać spadek po kuzynie ale ja chcę spadek po swoim odrzucić. Same długi zostały. Kuzyn miał dzieci ale ich matka spadek odrzuci ponownie reszta rodziny pewnie.

W jakiej formie to odrzucenie spadku powinienem zrobić?

#prawo #pytaniedoeksperta
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chemik_kieszyk: mam dzieci. Na ile pokoleń te długi przechodzą? Muszę czekać aż po kolei ten spadek rodzina odrzuci? Jego matka, rodzeństwo, itd., czy mogę iść sobie jutro i to załatwić?

@4alz:
@jarezz: Sam miałem taką sytuację. Masz tylko 6 miesięcy na odrzucenie od chwili dowiedzenia się o spadku. Który wcześniej musiał odrzucić ktoś twoich rodziców z tamtej strony. Jako dorosły idziesz do notariusza ale musisz mieć akt zgonu kuzyna. Jak masz dzieci to jeszcze spada to na nie. I w takim przypadku jest rozprawa sądową.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adams_GA: Jak pilnujesz takich rzeczy to nie przeleci ( ) U notariusza trzeba zapłacić, w sądzie nie. Za to musisz stracić czas ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Glutt: czyli muszę czekać aż moja mama odrzuci, a przed nią reszta rodziny?

@TenTypZez: jak miał same długi to ich nie dziedziczę? Kuzyn nie miał nic na siebie oprócz długów
@jarezz: Sam to przechodziłem rok temu. To mi jeszcze sąd przysłał opiekę społeczną jak dzieci się chowają. A na samej rozprawie robili problemy. Bo musisz udowodnić ze on te długi miał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Adams_GA: Zrzekałem się 8 lat temu spadku po ciotce i nic nie płaciłem. Po prostu przyszedł mi termin, stawiłem się, powiedziałem że się zrzekam i tyle. Chyba, że ktoś z rodziny to opłacił ¯\_(ツ)_/¯