Wpis z mikrobloga

1. Wykonaj samodzielnie lampę. Technika dowolna.
2. Wyrusz na pieszą całodniową wycieczkę.
3. Zrób własny makaron i podaj go z ulubionym sosem i warzywami sezonowymi
4. Wyjdź do lasu z workami na śmieci i posprzątaj.

Cieszę się niezmiernie, że ekipa #mirkowyzwanie wyczyściła swoje #czarnolisto <3 Świetna idea z odgórnie losowanymi zestawami (człowiek nie ma wewnętrznego „kuchnia, mogłem wybrać coś innego!”) i chwała za przypomnienia, bo w pierwszym tygodniu faktycznie wyzwanie wypadło mi z głowy.

Do rzeczy. Poważnie zastanawiałam się nad lampą, a dokładniej kloszem w kształcie kota (i mam nadzieję, że poza mirkowyzwaniem i tak ją zrobię), ale ostatecznie padło na własny makaron, sos i warzywa sezonowe.

Całe wczorajsze menu opierało się na sezonowych warzywach z własnego ogrodu (sobotnie wykopki były niewątpliwą inspiracją). Prócz ziemniaków w domu pojawiły się dynie, cukinie, papryczki chili, pomidory, gruszki, marchewka i cebula. I chociaż w planach miałam własnoręcznie robiony makaron orkiszowy, to przypomniało mi się, że kiedyś myślałam o makaronie z cukinii, ale nie miałam „maszynki” do jego wycinania – i na tym pomyśle ostatecznie stanęło. Maszynki co prawda nadal brakuje, ale posiłkowałam się obieraczką do warzyw i cukiniowe plastry kroiłam potem na tasiemki.

Na maśle, oliwie i oleju kokosowym zeszkliłam cebulę i jedną, drobną papryczkę chili. Doprawiłam do smaku solą. Następnie dodałam pokrojone plastry szynki i pół awokado (w ramach akcji „czyszczenie lodówki”). Całość dusiłam dobre 30 minut. Kolejnym produktem na patelni był pomidor, a 5 minut później trafiła tam pokrojona cukinia i trochę śmietanki. Utworzył się bardzo przyjemny sos. Kolejne 5 minut i danie było gotowe. Po wyłożeniu na talerz posypałam je płatkami drożdżowymi.

Cytując klasyka – ale to było dobre!
Gdyby nie #mirkowyzwanie, zrobiłabym je pewnie za kolejne 5 lat :D


Pobierz Mashe - 1. Wykonaj samodzielnie lampę. Technika dowolna.
2. Wyrusz na pieszą całodni...
źródło: comment_16000617057fHpNuphdoiqQm4sib0J43.jpg
  • 2