Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower, przesiadał się ktoś z Was z locusa na komoota albo z komoota na locusa? Jak wrażenia po zmianie? Aktualnie mam darmową wersję komoota i w zasadzie jestem zadowolony, ale potrzebuję dostępu do większej ilości regionów i nie wiem, czy kupować wszędzie zachwalanego locusa pro, czy zapłacić komootowi za dostęp do mapy świata. Cena przemawia pięciokrotnie na korzyść locusa pro (30 zł locus pro i 150 zł pakiet map na komoota).
Appki używam w zasadzie tylko do podążania wzdłuż zaplanowanej w domu trasy.
  • 17
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@okim: we Free masz dostęp do jakich map chcesz.
Ściągasz legalnie z openandromaps albo z innego serwisu i wsio. Ja mogę polecić locusa, aczkolwiek nigdy nie korzystałem z komoota więc nie jestem reprezentatywny.
@xxx12321_new: @Zsefff: Dzięki Panowie. Jeszcze jedna sprawa, której nie musiałem do tej pory rozważać. Zazwyczaj planowałem trasę i zapisywałem ją bezpośrednio na swoim koncie Komoot. Locus ma chyba jakiś route planner, ale wolałbym na spokojnie sobie usiąść przed komputerem, a potem zgrać tylko plik gpx do appki.
W czym wyznaczacie trasy przed wrzuceniem ich do Locusa?
@okim: to teraz spojrzę w kryształową kulę i przepowiem Ci przyszłość: zaczniesz kombinować z aplikacjami, a i tak za jakiś czas kupisz komputerek GPS, więc oszczędź sobie czasu i kup teraz ;)
@a-one: Docelowo taki właśnie jest plan, ale jeszcze szukam czegoś dla siebie w międzyczasie kombinując z appkami.
Ale do komputerka też trzeba wgrać plik gpx, więc możesz mi przy okazji podpowiedzieć w czym planujesz swoje wycieczki :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@a-one: Raczej skłaniam się w stronę wahoo. Jeszcze zobaczymy, sam nie wiem czego potrzebuję, dlatego najpierw wolę określić preferencje używając tych aplikacji.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@okim: ja wyznaczam w gpsies.com , który to chyba rok temu zmienił właściciela i do tej pory nie mogę zapamiętać nowej nazwy ;)
Ale jak wpiszesz gpsies.com to Cię przekieruje.
A do planowania już w komórce locus używa gogla lub kraju zainstalujesz, to aplikacji BRouter . Choć ja się do niej nie przekonałem.
@a-one: No właśnie mnie dziwnie ciągnie w stronę wahoo, ale ciężko mi jeszcze stwierdzić czy bolt wystarczy, czy jednak polować na roama. Będę dumać, dzięki za sugestie!