Wpis z mikrobloga

Zatem to "obraża uczucie religijne katolików". Czy ktoś może mi wyjaśnić, co, poza rozhisteryzowaniem i przekonaniem o byciu pępkiem świata, pozwala przypuszczać, że ta instalacja ma na celu obrażać uczucia religijne i czemu akurat katolików?

Disclaimer: katol =/= katolik

#feminizm #bekazprawakow #bekazkatoli
Andreth - Zatem to "obraża uczucie religijne katolików". Czy ktoś może mi wyjaśnić, c...

źródło: comment_1599987570TQS5rmAQ5orIsZg7QXb3tg.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co, poza rozhisteryzowaniem i przekonaniem o byciu pępkiem świata, pozwala przypuszczać, że ta instalacja ma na celu obrażać uczucia religijne i czemu akurat katolików?


@Andreth: No jak to? Przecież chrześcijański bóg to jest ten jedyny i najprawdziwszy. Reszta to fałszywi bogowie. Zapytaj ich, potwierdzą.
  • Odpowiedz
@Andreth: Na spowodować oburzenie i jęki zagorzałych katolików, a wśród reszty pobudzić dyskusje, czy symbole religijne powinny podlegać ochronie. Najlepsze, że ci zagorzali katolicy myślą, że właściwą reakcją na takie marsze jest zdecydowana reakcja, więc robią to, nakręcając karuzelę #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Pytanie jest, gdzie tu widzisz symbol religijny. (Znaczy, bardzo być może istnieje religia, która czci kobiece genitalia, ale awanturują się katolicy, czy też awanturują się politycy rzekomo w imieniu katolików).
  • Odpowiedz
@Andreth: Przecież ta instalacja była stworzona z myślą o tym, aby parodiować popularny sposób przedstawiania Maryi w różnych dewocjonaliach. Serio nie widzisz tego, czy po prostu rżniesz głupa?:P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@Andreth: dokładnie z tego samego powodu co sekciarskie rozhisteryzowane lewactwo, przekonane o byciu pępkiem świata, widzi nawet tam gdzie go nie ma: rasizm, homofobię, transfobię, seksizm, faszyzm, etc. Żyjemy w czasach takich właśnie plemiennyvh narracji (aka polityki tożsamości / ang. identity politics). Czasach licytowania się na to kto jest bardziej urażony. Za bycie urażonym/niby uciskanym zyskuje się "punkty społeczne". Ten kto jest (naj)bardziej urażony ten "ma rację". Jego prawda jest
  • Odpowiedz
Przecież ta instalacja była stworzona z myślą o tym, aby parodiować popularny sposób przedstawiania Maryi w różnych dewocjonaliach


@TenTypZez: O kurcze, masz dostęp do super nowoczesnej technologii czytania w myślach?
  • Odpowiedz
@Kuklak: Mam dostęp do super normalnej zdolności empatii i interpretacji sztuki, także słabej. Poza tym jak już dalej chcesz palić głupa, to nawet twórcy nazywali to wprost "cipkomaryjkami", a i odbiór również był taki.
  • Odpowiedz
@Kuklak: Dalsza iteracja wokół tego samego motywu. Chyba, że masz jakiś inny pomysł na interpretację, najlepiej pochodzący od twórców, że to jednak nie jest nawiązanie do symboliki maryjnej? Robienie prowokacyjnej sztuki po to, by się jej potem wypierać i mówić "HEHE ALE PRZECIEŻ TO NIE TO" jest tak marne i miałkie, jak teksty "toleruj moją nietolerancję lewaqu"
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Już szukam jakiegoś losowego manifestanta, żeby się specjalnie dla ciebie wypowiedział, dlaczego umieścił cipkę na patyku i czy przypadkiem to nie jest atak na kościół katolicki.
Na manifestacjach ludzie noszą całą masę różnych rzeczy na patykach. Każde z nich ci się z maryją kojarzy?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Kuklak: ale przecież tutaj symbolika jest oczywista, a tym bardziej że ludzie z tych środowisk takie symbole na marszach pokazują nie od dziś. Serio, nie widzisz tego, czy palisz głupa? Jak usłyszysz przykładowo tekst

W jego sercu były barwy biało-czerwone

Pomyślisz o Indonezji, sosie tysiąca wysp, czy może o Polsce? To się właśnie nazywa kontekst kulturowy i jego znaczenie w odbiorze sztuki.
  • Odpowiedz
Przecież ta instalacja była stworzona z myślą o tym, aby parodiować popularny sposób przedstawiania Maryi w różnych dewocjonaliach. S


@TenTypZez: A to absolutne przekonanie wynosisz skąd? (Twórcy się wypowiedzieli?)

A nawet jeśli jest to nawiązanie (co jest niedowiedzione), czy każde nawiązanie jest "parodiowaniem"? A że jest nurt w środowiskach feministycznych traktujący kult maryjny jako odmianę kultu Bogini-Matki, to ty wiesz? A że katolicyzm czerpał szeroko z kultów pogańskich, to ty wiesz? (I czemu zatem kto inny nie ma czerpać inspiracji z kultu
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Andreth: no mam oczy i widzę xd może chcieli przedstawić kurczaka z KFC ale wyszła im symbolika z sercem błękitem maryjnym i korona? I ja nie mówię że to źle czy dobrze, tylko nazywam rzeczy po imieniu. Osobiście uważam że każdy przejaw sztuki jest ok, a katolikiem nie jestem więc nie wiem skąd te zarzuty. Robisz fikołki tak samo jak ludzie prostujący osiem gwiazdek w ciszy wyborczej bo HEHE PRZECIEZ
  • Odpowiedz