Wpis z mikrobloga

Jako wieloletni fan PC 4 lata temu kupiłem #xboxone zakochałem się w prostocie obsługi gier na konsoli bez cracków, crashowania, edytowania configów w notatniku (XD) i pytań "Hej Mati, czy ta gra u mnie pójdzie?"

Rok temu dokupiłem #ps4 i na starcie byłem zawiedziony lagującym menu, nieergonomicznym padem i działaniem appek typu YT i Netflix. Myślałem, że exy od #sony to coś wielkiego i przeszedłem God of War, Detroit, Uncharted 4 i jest to "ok". Interaktywny film wyglądający bosko, ale nic więcej. Horizon, The Last of Us i Spideramana rzuciłem po godzinie.

Jedyna gra jakiej mogą zazdrościć xboxiarze to #deathstranding Piękne audiowizualne przerzycie i odrobina strategii w jednym.

Kolejna generacja to ciężki wybór, bo bardzo szanuję wsteczną kompatybilność MS i gamepassa i wiem, że pewnie trochę zajmie zanim Sony rozwinie skrzydła wydając jakieś next-gen-killery.

Z chęcią poczytam opinie osób posiadających tak jak ja obie platformy, co bierzecie?

#xbox #xboxone #xboxseriesx #microsoft #ps4pro #playstation #konsole
k.....a - Jako wieloletni fan PC 4 lata temu kupiłem #xboxone zakochałem się w prosto...

źródło: comment_1599985798D2opmb2QO0PMhf66hqpVvN.jpg

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@saif3r: mnie tam jakoś nigdy nie #!$%@? gry, a w configach grzebałem tylko, w przypadku starych gier, które nie obsługują normalnie obecnych rozdzielczości i proporcji ekranu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@saif3r: ostatnie tytuły jakie mi przychodzą do głowy to CS:GO, Rocksmith i Simsy 2. Wszystko oryginały. Np Simsów nie odpalisz w FHD bez edytowania ustawień przez notatnik ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kawa_z_kota: raczej XSX, ale bardziej jako rozwinięcie ekosystemu PC+Xbox, i dla potężnej biblioteki z czterech generacji konsol.
Za jakieś trzy lata może dokupię odświeżone PS5 żeby ograć jakie tam zdążą wyjść exy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kawa_z_kota: Biorę PS5. Rozumiem że niektórym odpowiada pad od Xboxa, ale jestem z PlayStation od PSXa i wyjątkowo przyzwyczaiłem się do ułożenia analogów od Sony. Ponadto, mam zdecydowanie więcej gier na PS4 (250 do 15 na XO), więc skorzystam z wstecznej kompatybilności.

Ale kupię też nowego, małego Xboxa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@kawa_z_kota: PS5, bo exy Xboxa mnie nie interesują, a Gamepass nie jest dla mnie niczym szczególnym, ot masa indyków i duże gry dodawane może po roku, w które już zagrałem, poza tym na PS5 będzie PS Now, które też oferuje część z tych gier co Gamepass. No i na PS5 już pierwszego roku wychodzi chociażby Horizon, Ratchet i Clank czy Demon's Souls.
  • Odpowiedz
u mnie nie zdarza się to częściej niż na konsoli.


@dymel: takie bajki to wiesz gdzie można wsadzić... ( ͡º ͜ʖ͡º)

granie na pc: pad nie działa bo xinput, tu .dll brakuje, to znowu Visual C++, nowy sterownik nvidia coś zepsuł albo randomowy crash z dupy i tak #!$%@? w kółko, Steam i późniejsi naśladowcy zmienili trochę sytuację bo pobierasz i zazwyczaj działa.

Na ps4 raz
ebson - > u mnie nie zdarza się to częściej niż na konsoli.

@dymel: takie bajki to...

źródło: comment_1599991044sKSpaJAhDLEPZjFjI85jP2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz