Wpis z mikrobloga

@Watomil: To zależy. Ja mam Kindla i jestem zadowolony, ale korzystam z abonamentu Legimi i już nie jest tak fajnie. Do Legimi najlepszy będzie Pocketbook lub InkBook. Albo iPad. ;-)
Kindla można kupić za dobre pieniądze na amazon.de (wysyłka z PL).
@Watomil: jeśli chcesz "po prostu czytać" to bierz kindla.

Jak chcesz mieć możliwość wsadzania karty, używania jakichś tam aplikacji czy innych zaawansowanych opcji - to możesz szukać wśród innych (droższych od zwykłego kindla)
@Watomil: co do kupowania z polskich marketów to narażasz się na kupno z niewiadomego regionu i mogą być problemy z gwarancją. Najlepiej kupić na amazon.de na jakiejś promocji (podobno prime day w październiku), rok temu kupiłem dwa Paperwhite 4 za jakieś 650 zł i jednego opchnąłem na allegro za prawie 500 xD
@Watomil: Marki czytników warte uwagi to: Kindle, PocketBook, Kobo, Tolino i Bookeen. O marketowym inkBooku zapomnij, podobnie jak o marketowym Kindle, które może być z dystrybucji spoza Europy i wtedy żegnaj amazonowa gwarancjo. To już lepiej kupić samodzielnie używkę z Amazonu: https://cyfranek.wordpress.com/2020/01/18/jak-upolowac-niedrogi-czytnik-kindle-10-z-amazon-warehouse/

Ogólnie Kindle i PocketBooki są w Polsce najpopularniejsze. Najlepiej poczytać recenzje, dzięki czemu zorientujesz się jakie mają wady i zalety i co Ci bardziej odpowiada. Przykładowe popularne modele:
-
@Watomil:

I czy serio nie warto kupować czytnika w polskich marketach z elektroniką?

Kupiłem w x-komie i mam wersję normalną, jak kupisz u jakiegoś dziwnego sprzedawcy to ewentualnie możesz mieć wersję japońską i problemy z gwarancją jakbyś chciał w niemieckim albo innym amazonie go reklamować(była jakaś tam afera z tym związana ale to w 2015 roku).

Jak masz zamiar kupować normalnie e-booki albo piracić to bierz kindla. Jakość wykonania i niezawodność
Kupując z polskiego marketu mamy 2 lata z tytułu rekojmi, natomiast od prywatnego należy zweryfikować dowód zakupu. Amazon daje w standardzie 1 rok gwarancji ale z ceną przeważnie zdecydowanie niższą niż z marketu.
@Watomil: Jeżeli nie potrzebujesz czytnika teraz, zaraz, już to poczekaj może na zakupowe wyprzedaże (black friday itp). Z PW4 będziesz zadowolony, ale do czytania pdfów, jak już wspomniano, lepszy byłby tablet.