Wpis z mikrobloga

Cześć,

Mam pewien może nie problem a raczej uciążliwość z PC i sygnałem video:
-monitor podłączony pod display port z karty RTX 2070
-soundbar podlączony przez HDMI do karty i dalej z soundbara do TV
Uciążliwość polega na tym że za każdym razem muszę zmieniać na którym ekranie ma być wyświetlany obraz mimo że np drugi sprzęt jest wyłączony (soundbar i tv) to gdy chcę obraz na monitorze muszę odpalić TV i zmienić ekran na monitor, potwierdzić i wyłączyć TV.
Nie powinno to działać automatycznie w zależności od tego który sprzęt jest włączony?
PC jakby faworyzuje HDMI i gdy ma podpięty chociaż wyłączony odbiornik to tam wysyła sygnał, pomija display port który ma podpięty i włączony monitor, da się to jakoś rozwiązać by nie trzeba było zmieniać ekranu za każdym razem?

#pcmasterrace #windows10 #nvidia
  • 3
@volfi: zawołaj jakbyś znalazł rozwiązanie. Mam kompa w warsztacie gdzie mam 2 monitory na tej samej zasadzie, 1 praktycznie tylko do mikroskopu i mimo że większość czasu jest wyłączony Windows uparcie przerzuca mi tam okna z programami.

Zauważyłem że w niektórych monitorach pomaga wyciągnięcie wtyczki zasilania z gniazdka i wtedy komputer wykrywa że tego monitora nie ma ale to żadne rozwiązanie.
@volfi: 1050 ti here. Czasami nie wykrywa mi monitora Dell na DP, gdy ten wcześniej był ustawiony na HDMI (dla stacji dokującej laptopa). Problem zupełnie nie występuje za to z monitorami Lenovo - niezależnie czy są na DP czy HDMI. Dellowi pomaga wyjęcie i włożenie wtyczki DP.

Nie możesz podpiąć HDMI do TV, a z TV światłowodem podłączyć soundbar? W Twoim przypadku prawdopodobnie soundbar zawsze ma aktywne HDMI, więc karta wysyła