Wpis z mikrobloga

@Drail:DMR albo D-Star. Niema tego i tego w
Jak DMR to Kydera CDR-300UV, albo z droższych AnyTone AT-D578UV. Oczywiście polecam też Hytery, ale wtedy to 2m albo 70cm. Nie polecam TYT MD-9600,bo ma bugi w sofcie. Ponoć w trakcie jest OPENGD77, ale to wizja przyszłości.
OPENGD77


@Kami3n147: Właśnie zastanawiam sie jeszcze ogólnie nad ręczniakiem Radioditty GD77 (miałeś może?) ze względu na ten soft. Obczaje tą Kydere i AnyTone'a.
Mam GD77 i polecam. Z alternatywnym softem to jest bajka,a nie radio. Oczywiście odbiornik nie jest mega rewelacyjny, ale za ten hajs wiadomo, że to nie Icom. Mam też Kyderę i stosunek cena/jakość jest rewelacyjny, ale wymaga trochę obeznania w DMR, bo nie jest intuicyjne.
@Kami3n147: Własnie chciałem uniknąć już Baofengów, ale z drugiej strony do ręki nie chce niewiadomo czego żeby ciągle na to nie musieć uważać. Dlatego pomyślałem o tym gd77 jako coś lepszego.
@Drail: Bebechami ten BAO dużo nie różni się od GD77. Jak chcesz coś "lepszego" to zerknij na Retevis RT3S, Ailunce HD1, albo AnyTone AT-D878UV, ale to w dalszym ciągu są tylko chińskie radia. Ogólnie ja bym wziął jednego z nich do DMR, a do analogu jakiegoś Icoma, albo Yaesu. Chiński DMRowy ręczniak nigdy nie będzie tak dobry w FM jak analogowe i firmowe radio.
AnyTone AT-D878UV


@Kami3n147: Znajomy go ma, baardzo fajnie pracuje, jednak jest bardzo dużym ręczniakiem. Prawdopodobnie skończy się tak jak mówisz, chińczyk (pewnie gd77) i zwykły FM jakiś icom.
BTW - co polecacie mircy stacjonarnego na KF + UKF, za powiedzmy max 3-4k? Preferowany nowy sprzet, jestem poczatkujacy wiec wolalbym nie bawic sie w kupowanie uzywek.
EDIT: ewentualnie cos tanszego, tez stacjonarnego i tylko UKF.