Wpis z mikrobloga

471 fps, jaki monitor to wyświetli bez pomijania klatek z brakiem masakrycznego smużenia, a tak w temacie to
wydaje mi się że wewnętrzne jakieś ograniczenia silnika gry się pojawiły i nie jest w stanie szybciej generować klatek (być może problemy z wielowątkowością przy dużej ilości klatek)
@karol10145: klatkaż oczywiście spada jeśli dzieje się coś na ekranie nawet poniżej 200, dlatego myślałam nad upgrade GPU by zrównać chociaż z moim monitorkiem 240hz
@lIII: Jezeli na nizszej rozdzielczości fps wzrosnie dosyc proporcjonalnie to powinien byc potencjal w cpu by wydajniejsza karte zaspokoic. Trzeba by ktos jeszcze potwierdzil to poza mna albo pojawil sie jakis test czy ta gra nie ma jakis ograniczen i akurat nie da rade juz wiecej.

Ogólnie to wraz ze zmiana rozdzielczosci obciazenie cpu dla tej samej ilosci klatek nie powinno sie zmieniac, conajwyzej okolice 4 - 5%, bo to gpu
@lIII: W tej sytuacji jak ja bym miał się decydować na zakup to wstrzymał bym się do pierwszych testów na zbliżonym cpu, fortnite ze względu na popularność powinna pojawić się w wielu testach. Teoretycznie zmiana karty na coś mocniejszego powinna podnieść fps. Na tą chwilę wstrzymaj się do testów po premierze, i szukaj wyników ze zbliżoną konfiguracją cpu / prędkość pamięci ram. Między innymi www.purepc.pl w poniedziałe po 15 coś pokaże.
@lIII: Windows zarządza zasobami. Fortnite jak by mógł to by poprosił o wszystkie zasoby w Twoim i sąsiada komputerze. Trzeba zostawić jeszcze trochę przestrzeni na inne procesy, które są uruchomione. Gdyby Fortnite zabrał 100% CPU i GPU to zaliczyłbyś bluescreen.
Wymiana sprzętu na wydajniejszy zawsze pomoże. Procentowo będziesz mieć takie samo zużycie, ale wydajność będzie wyższa.
Miej na uwadze, że taki Fortnite potrzebuje nie tylko dobrego GPU ale też CPU.