Wpis z mikrobloga

Trochę mnie bawi ten kwik fanów #celticspride o Brothersa. Jaki Tony jest każdy wie, ale też spójrzmy troszkę szerzej na problem sędziowania w koszykówce. Tutaj na reddit discussion coś o tym Potraficie wskazać dyscyplinę, w której praca sędziego tak bardzo wpływała na przebieg spotkania? Kwik fanów Celtów mnie bawi, bo mają oczywiście rację :D

Taki James Harden : 2-11 z pola 16-20 z osobistych dzięki czemu zdobył 21 pkt. Trafia na innego sędziego i powiedzmy ma 8 osobistych mniej przez co ma te 6-8 punktów mniej. Truizmy, które może jednak warto przypomnieć.

Z rzeczy, które co jakiś czas mi się przypominają.

CP3 nie wygrał MVP, choć mógł i powinien, ale wtedy chyba po pierwsze musiał już sięgnąć Kobe, który na luzie mógł dostać mvp w miejsce back-to-back Nasha. Wtedy Bryant robił 35 ppg. Czyli w skrócie Nash, skorzystał z White Privilege by okraść 22 letniego Chrisa Paula z tytułu najbardziej wartościowego gracza ligi.

Ruchy Transferowe dla Denver Nuggets: ktoś w miejsce Paula Millsapa, którego Nuggets na ten rok wzięli na Team Option. 30 mln $ :O. Najlepiej czwórko-piątka, będąca dobrym rim protectorem, weteran. Lepszego niż Serge Ibaka grajka nie wymyśliłem, a będzie on dostępny w wolnej agenturze. Mason Plumlee również raczej nie zostanie w Denver. Nie jest to tak zły gracz jak wielu się wydaje. Stać go nawet na 3 asysty na mecz, jak na Biga przystało, to całkiem sporo.

Jamal Murray jest kreowany przez Nuggets na następnego Stepha Curry'ego, dlatego warto znaleźć mu Klaya Thompsona. Przede wszystkim musi być to gracz, który podejmie się obrony najlepszego guarda drużyny przeciwnej. Fajnie, żeby miał rozmiar odpowiedni do obrony innych pozycji, ale o to będzie ciężko.

Trejd po Jrue Holidaya albo Victora Oladipo. Czy może coś szaleńczego i wymiana po Ben Simmonsa. Wtedy potrafię wyobrazić sobie Line up śmierci w postaci Simmons, Murray, Bol, MPJ, Jokic.

Toronto Raptors, a ściślej Masai Ujiri będą musieli podjąć decyzję stanowiącą o przyszłości jedynej zagranicznej organizacji nba.

Ja nie mam wątpliwości co do jednego. Duet 2 undersized guardów ma wyjątkowo ciężko w PO. Rok temu Lowry-Van Fleet działali bo był jeszcze wzrostak Green, teraz widać, że brakuje im elastyczności, tej nadaje trochę Norman Powell, ale o tym za chwilę.

Lowry rok temu dostał jednoroczne przedłużenie kontraktu, który będzie obowiązywał do 2021 roku. 30 mln $ za następny sezon. Póki co wygląda to na świetny ruch. Kyle jest w dobrej formie, a ten kontrakt bardzo ciekawy w kontekście potencjalnej wymiany. Tylko czy wymieniać ulbieńca fanów, najlepszego gracza (najlepszy w sensie, wieloletni lider) w historii Raptors.

Pascal Siakam dostał już 130 mln/4 lata, powoli staje się drugim Andrew Wigginsem, szczególnie w playoffach, dlatego trzeba będzie prawdopodobnie wymyślić dla niego nową rolę w zespole. Zrobić z niego drugorzędnego ball handlera!

Czy warto pakować 100 mln w FVV? Fred właśnie na taki kotrakt liczy oraz o takim kontrakcie się mówi w kontekście naszego milusińskiego 25mln $ na rok za Van Vleeta to niezły pomysł, ale tylko w przypadku gdy koło freda grałby ktoś znacznie większy rozmiarami niż Lowry. Nie warto opierać o niego ofensywę, a raczej traktować go jako 3 opcję. Fredowi życzyłbym fajnego kontraktu od Knicks :)

OG Anunoby - Siakam duet zbytnio nie siejący spustoszenia w ofensywie, ciężko będzie o All-stara w Toronto, ale fajną scoringową opcją wydawałby się Gallinari. OG i Spicy P uzupełnialiby braki w defensywie "włoskiego Koguta", a on postarałby się o te 18ppg.

#nba #januszenba
Adrian_Wojnarowski1488 - Trochę mnie bawi ten kwik fanów #celticspride o Brothersa. J...

źródło: comment_1599836666TY4Uuf9NfQ2lXVT6WwQPGr.jpg

Pobierz
  • 1