Wpis z mikrobloga

@reggaester: generalnie tak, ale mogą mieć tendencje do zapowietrzania, można to zmniejszyć wyciągając pionowe kawałki nad grzejnik i założyć odpowietrzniki.

ew po prostu odpowietrzać przez grzejnik.

eee no i jak coś nie tak ze średnicami to mogą działać gorzej ale to raczej ciężko dla 2 grzejników zepsuć.
@theodolit: z odpowietrznikami pionów będzie problem bo będę chował do ściany, czy odpowietrzniki automatyczne wkręcone do grzejników zdają egzamin?
I jeszcze pytanie, grzejnik ma być w poziomie ustawiony czy z lekkim spadem?
@reggaester: cały grzejnik to jeden wielki zbiorniczek odpowietrzający, w jednym górnym korku masz z reguły korek odpowietrzający - wiec tym spokojnie odpowietrzysz
W teorii jak instalacja szczelna i napełniona to nie powinno za dużo powietrza się separować- wiec powinno być ok.
jakby było tragicznie to niektórzy w ten korek wstawiają kolanko i duży odpowietrznik automatyczny, ale mi się to rozwiązanie nie podoba, kijowe trochę.

co do spadku to niby można ale
@theodolit: widzę kolega oblatany w tych sprawach, dziękuję za odpowiedzi :)
Mam do rozwiązania jeszcze jedną kwestię, czy mogę zamienić miejscami góra dół rury doprowadzające w ścianie tak żeby nie musieć robić mijanki przy dolnym podłączeniu do grzejnika, w ten sposób rura doprowadzająca szłaby dołem a odpływ górą, odwrotnie jak jest na rysunku.