Wpis z mikrobloga

Hej Koksy.
Moglibyście polecić jakiś program ćwiczeń z kettlebellami na całe ciało? Najlepiej poszczególne dni podzielone na partie, nie FBW. Preferowane w formie książeczki lub filmu (jak np P90X czy inne tego typu). z góry dzięki #mirkokoksy #kettlebell
  • 5
  • Odpowiedz
@zielu86: W trakcie lockdownu kupiłem PDF "Kettlebell on the rocks" z CKB (https://centrumkb.pl/sklep/) i mi się naprawdę dobrze sprawdził (tylko robiłem na cięższych kulach niż tam podane i więcej niż sugerowane 3 treningi/tydzień). Tyle, że to sama rozpiska ćwiczeń, nie ma ich szczegółowych opisów więc z założenia trzeba znać technikę (lub ew. posiłkować się YouTube).
  • Odpowiedz
@zielu86: Znalazłeś może coś, poza tym co kolega powyżej podrzucił?

@inlog: Strasznie marnie jest prowadzony ten sklep, zero opisu podanego przez Ciebie przykładu. Powiedz proszę, czy z jednym kettlem 16kg bede w stanie zrealizować coś z tego planu?
  • Odpowiedz
@Dante15: CKB jest specyficznym sklepem. Moim zdaniem jednym kettlem nie zrobisz tego efektywnie. Zbyt duży rozstrzał tam masz m.in. swingi, turki, przysiady, wyciskanie - w niektórych ćwiczeniach będziesz niedociążony + brak możliwości progresu (plan jest nastawiony na progres w obciążeniach a nie w objętości).
  • Odpowiedz
@Dante15: Chyba najlepsza będzie książka Tsatsouline, niestety cena na Alle jest słuszna :/ . Ciężko będzie Ci ogarnąć wszystko 16kg, jeśli będziesz robil różnorodne ćwiczenia.Ja zaczynałem z 24 i czasem było optymalnie, a czasem jednak zbyt trudno.
  • Odpowiedz