Wpis z mikrobloga

Mirki, co polecacie jako usługę wyszukiwania? Mam kilka tysięcy a kiedyś pewnie kilkadziesiąt a może kilkaset tysięcy dokumentów z różnymi polami i chce je gdzieś wrzucić i potem mieć dostęp do API żeby wyszukiwać. Tylko chce żeby to działało lepiej niż wyszukiwarka wykopowa tzn.

Funkcjonalności.
-1. wysyłanie/aktualizwoanie danych w JSON
0. Szukanie wśród wszystkich pól dokumentu i wielkość liter bez znaczenia
1. mispelle np "Przyszli" "Pryszli"
2. wsparcie dla autocomplete
3. tłumaczenia np szukam "woda" a znajduje mi dokumenty z "water"
4. Analityka wyszukiwania, jakie frazy najczęściej itp

#programista15k #cloud #wyszukiwarka #aws #googlecloud #azure
  • 12
  • Odpowiedz
@lemon_tea: no własnie przymierzałem się do Algolii, ale chciałem sprawdzić czy jest lepsza alternatywa. Dlaczego elastisearch dostał w sumie 8 plusów a Algolia nic?
  • Odpowiedz
@lemon_tea: taaa za darmo jak bym miał murzyna do testowania co robiłby za darmo to może i tak. To jest tak samo jak Linux jest za darmo. Najłatwiej spytać kogoś kto teo poużywał co mu przeszkadzało a co pozytywnie zaskoczyło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Megawonsz_dziewienc:
Po analizie widzę że rozwiązań jest bezliku, ale że w małej skali (do 10tys rekordów i requestow) Algolia jest za darmo, bezobsługowa i są dla niej nakładki do moich technologii to zacznę od tego.

@Boska_Klaudia: to było w nawiązaniu do takiego trafnego stwierdzenia że "Linux jest darmowy tylko dla tych których czas jest bezwartościowy" i nie dyskredytuje tu opensource bo uważam że to świetna rzecz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boska_Klaudia: wiem używam, działa nawet lepiej jak chcesz sobie w internecie pośmigać albo postawić usługę z samouczka akurat pod tą dystrybucję(parę komend w terminalu. Ale jak chcesz podpisać pismo podpisem kwalifikowanym to już nie byłbym pewny;)
Za darmo nie oznacza zawsze za darmo np w sklepie też mogę sobie za darmo skasować i spakować zakupy.
Ale wątek nie o tym.
  • Odpowiedz
@zibizz1: jak nie napisali jakiegoś programu na Linuksa to nie ma, nie ma tu żadnej winy Linuksa. Jak debile z Ministerstwa Finansów zrobiły e-deklaracje to też nie działało na Linuksie bo Adobe Air już nie rozwijane, teraz się PIT w przeglądarce robi. Państwowe systemy powinny być przenośne i do tego OpenSource, to przecież własność wszystkich obywateli.
  • Odpowiedz