Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie ta nagonka na diesle. Przecież nowe diesle z adblue są naprawdę ekologiczne , dodatkowo dużo mniejsze spalanie. Swoją droga byłem pewien ze nikt ich już nie kupuje. Jakie było moje zdziwienie jak w Mercedesie, fordzie i BMW mi powiedzieli ze na diesle jest największa kolejka i popyt bo wiele marek zrezygnowało z nich całkowicie przez to wszyscy przerzucili się na marki które nadal je robią. Wracając do spalania , mój zeszłoroczny mercedes w automacie przy jeździe miejskiej pali około 6-7 litrów ( nigdy nie przekracza 8) w trasie przy 140 jest lekko poniżej 5 , jeśli pojedziemy krajowka za tirem spalanie schodzi poniżej 3 litrów ! Nigdy nie osiągnę takich wyników na żadnym aucie benzynowym. W każdym salonie jak powiedziałem ze osobówka robię około 35 tys km w roku mówili mi ze benzyna nie ma najmniejszego sensu. Nie tak dawno zakupiłem Forda Rangera z rocznika 2019r. Ależ byłem zły jak się okazało ze pali mi 15 litrów ropy w miescie. Aż spotkałem gościa który ma Rangera w benzynie i powiedział mi ze jemu pali ... 25 xD #motoryzacja #samochody
  • 12
@calkowitybrakrozumu No bo jak masz budżet ograniczony, np do 20k zł to wtedy masz do wyboru wypierdzianego wyeksploatowanego do granic możliwości psującego się diesla z wszystkim co możliwe pod maską do regeneracji albo też wypierdzianą ale w miarę bezproblemową benzynę z LPG lub z możliwością założenia LPG. Jak weźmiemy pod uwagę LPG to już diesel nie wypada tak dobrze. Oczywiście przy samochodach dość nowych nie tak łatwo zamontować gaz bo często nie
Przecież nowe diesle z adblue są naprawdę ekologiczne , dodatkowo dużo mniejsze spalanie.


@calkowitybrakrozumu: nope. Nowe dizle z AdBlue są ekologiczne tylko w określonych warunkach. Dizel z założenia jest mniej przyjazny dla środowiska od silnika benzynowego, bo olej napędowy powstaje z cięższej frakcji ropy naftowej niż benzyna, co w skrócie oznacza, że produkty jego spalania są bardziej toksyczne.

Inna rzecz jest taka, że kultura pracy (a co za tym idzie komfort),
@calkowitybrakrozumu: chłopie ja nie mam 15 lat żeby w takie bajki wierzyć, ale oczywiście chętnie zobaczę jak auto po prostej drodze jadąc 140 pali poniżej 5L. Mój mega oszczędny diesel jak mi spali przy tej prędkości 6 to jestem zadowolony, muszą być idealne warunki i zero wiatru to może wtedy.