Wpis z mikrobloga

#excel
mircy ja z excela to nawet zielonka nie jestem (dopasowywac szerokosc kolumn potrafie :PP)
da sie zrobic cos takiego zeby jak mam liste kilku takich samych produktow to "skompresowac" to do jednego wiersza z wyswietlaniem ilosci calosci?
Np pic rel
ziemniakow w sumie jest 24 rozbite na 14 wierszy - marchewek 12 rozbite na 10 wierszy-
jakies magiczne zaklecie ktore spowoduje ze bedzie jeden wiersz ziemniakow z wartoscia 24 w kolumnie ilosc i jeden wiersz marchewek z wartoscia 12 w kolumnie ilosc?
Ale tak jak "krowie na rowie" pls :PP
gorzki99 - #excel
mircy ja z excela to nawet zielonka nie jestem (dopasowywac szerok...

źródło: comment_1599770410iPGQw8m8MPou2Unv3ibP5c.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tabela przestawna


@slimaczeg: no tos poszedl po bandzie :P prosilem "Ale tak jak "krowie na rowie" pls :PP"

Niemniej dzieki za info ze sie da i jak sie takie cos nazywa :)
excelchallengeaccepted :PPP
  • Odpowiedz
ak wygooglujesz to znajdziesz filmy pokazujące krok po kroku jak zrobić pivota. Szybciej niż czytać tu tłumaczenia.


@Xune: no i taki mam zamiar - wpis przyniosl efekt - dowiedzialem sie ze sie da i co wpisac zeby znalezc co chcialem :)
Dlatego w tematach o ktorych moge cos powiedziec zawsze staram sie odpowiedziec jak ktos pyta - bo jak pytam to tez w 90% ktos merytorycznie odpowiada :)
Jeszcze tak do konca wypok nie umarl - jakby nie moderatorzy :/
Zawsze myslalem ze ludzie sie ich czepiaja ze zlosliwosci-no coz nie do konca tak to
  • Odpowiedz
ziemniakow w sumie jest 24 rozbite na 14 wierszy - marchewek 12 rozbite na 10 wierszy-

jakies magiczne zaklecie ktore spowoduje ze bedzie jeden wiersz ziemniakow z wartoscia 24 w kolumnie ilosc i jeden wiersz marchewek z wartoscia 12 w kolumnie ilosc?


@gorzki99: Dokładnie to robi tabela przestawna. Może Ci pokazywać COUNT (liczbę wartości), może Ci pokazywać SUM (sumę wartości).
Xune - > ziemniakow w sumie jest 24 rozbite na 14 wierszy - marchewek 12 rozbite na 1...

źródło: comment_1599773045pBMR5TqF0d84ZIoFYQAkny.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Xune: ta ok juz sie pobawilem i wyczailem co to robi. Nie do konca o to mi chodzilo. Jakby wytlumaczyc to o co mi chodzi...
Dostaje doku w pdf - tam jest "lista materialowa"
I ta lista jest posortowana po komponentach. Ale komponent 1 sklada sie z czesci X Y Z
komponent 2 z A B C. Komponent 3 z X Y Z itd

Wiec eksportuje do excela - sortuje po czesciach i mam 20 linijek
  • Odpowiedz
@gorzki99 w Excelu 365 funkcja unique wyciągnie Ci wartości unikalne i zrobi z nich listę. Natomiast żeby skompresować na jednym możesz zaznaczyć całość i zrobić subtotals (podsumy po polsku chyba?), to Ci na tym samym arkuszu złoży wszystkie marchewki w jeden wiersz, bez nowego arkusza.
  • Odpowiedz
ok tabela przestawna dziala - trza zrobic nowy arkusz i tam sie wsio wyswietli


@gorzki99: Można wkleić na ten sam obok źródła - jak na skrinie.

Bajerów z wersji 365 nie
  • Odpowiedz