Wpis z mikrobloga

NIe moze odmowic uslugi ot tak


@gorzki99: A właśnie, że teraz już można:

Przepis kodeksu wykroczeń przewidujący karanie za umyślną bez uzasadnionej przyczyny, odmowę świadczenia usług, jest niekonstytucyjny - orzekł w środę Trybunał Konstytucyjny w odniesieniu do głośnej sprawy drukarza z Łodzi, który odmówił wykonania plakatu zamówionego przez fundację osób LGBT.


https://www.prawo.pl/prawo/odmowa-uslugi-dla-fundacji-lgbt-wyrok-tk-ws-drukarza-z-lodzi,435686.html

To nie ma nic wspólnego z "klauzulą sumienia". Chodzi o odmowę wykonania usługi "bez uzasadnionej przyczyny". Kiedyś było
A właśnie, że teraz już można:


@R187: o cie wuj co za poyebana akcja - lap plusa

Przezciez to jest chore

Idziesz w piatek do maka a pani mowi ze nie sprzeda bo w piatek sie nie je miesa :)

(btw sytuacja nie jest abstrakcyjna bo jak w piatek poszedlem przed robota po bulke-jak zawsze z miesem-to pani powiedziala ze dostawca nie dostarczyl bo w piatki miesa nie wozi)

Czyli teraz
W sumie, to jak ktoś chce się zabezpieczyć to może po prostu zaproponować absurdalną cenę za usługę. I co? Pójdą do sądu, że za drogo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WaveCreator: tez nie do konca. (czyba bo w tym kraju malo co mnie jeszcze zdziwi)
Chyba nie moze byc tak ze ta sama usluga kosztuje roznie.
Przyklad - Ty i ja chcemy kupic paczka. Z jakiegos powodu pani
@gorzki99: Ale pączek to nie usługa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast w przypadku zamówienia betonu każde zlecenie jest inne - inna ilość, inny termin, inne koszty transportu, nie znam się, ale pewnie własności samego betonu też mogą być różne. Tu już chyba kościół jako skarżący musiałby udowodnić, że przy takich samych warunkach zamówienia inny klient dostał inną wycenę.

To trudniejsze niż pączek - nie wspominając już o
To trudniejsze niż pączek - nie wspominając już o tym, że nikt nie zabrania piekarni jednego dnia sprzedawać pączki za 2zł, a drugiego za 40zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WaveCreator: truniejsze to fakt ale nie wylapales. Oczywiscie e jednego dnia moze miec po 2 drugiego po 40 a trzeciego za darmo
Ale wtedy kazdy kupujacy w ten sam dzien placi tyle samo. NIe moze jednemu panu w
truniejsze to fakt ale nie wylapales. Oczywiscie e jednego dnia moze miec po 2 drugiego po 40 a trzeciego za darmo

Ale wtedy kazdy kupujacy w ten sam dzien placi tyle samo. NIe moze jednemu panu w kolejce sprzedac za 2 a drugiemu za 40

@gorzki99: Wyłapałem, ale moim zdaniem nie ma to zastosowania przy takich zamówieniach. Powtórzę jeszcze raz: dostawca betonu nie ma "paczek betonu po 1000zł za sztukę". Każde
@WaveCreator: ale ja to w pelni rozumiem tylko ze zamawiajac beton zamawiasz konkretny
Inny do konstrukcji pod woda
inny do konstrukcji takich inny do owakich

Jesli wiec to byl "zwykly" beton - taki jak zamawia jasiu do postawienia domu to cena nie moze byc razaco inna

Wiec sprawa jest prosta - Cennik pewno wisi na stronce wiec zamawiasz ten beton i podajesz randomowy adres dostajesz cene x. zamawiasz ten sam beton