Wpis z mikrobloga

Przeprowadzałem dziś rozmowę wstępną z kandydatem - studentem informatyki - na staż jako SWE. Była to rozmowa telefoniczna + dzielony ekran do pisania kodu.

Proszę go by zaimplementował kopiec binarny - w sumie nie chodziło o działającą implementację, a szkic w pseudokodzie, bo nie będę czasu marnował żeby ktoś w stresie średników szukał. No hehe było na wykładzie ale trochę nie pamięta, ale jak mu powiem co to to będzie umiał. Powiedziałem. Nie umiał.

Pytam, co to procesy. Jak wyglądają w pamięci? Jak się komunikują? Jak działa scheduler? Jak kernel wykonuje context-switch między wątkami? Nie wiem, nie pamiętam, tego nie było.

Proszę by wytłumaczył stronicowanie. Co to page table, page fault, MMU, syscall, co robi proces sięgając do pamięci? Cisza.

Do programowania komputerów rwą się osoby niewiedzące jak komputer działa. (°° A potem płacz, że rynek juniorów nie istnieje.

#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 162
@Boska_Klaudia: drzewo binarne jeszcze rozumiem, ale implementowanie kopca samemu to jest już jakieś pogięte, tym bardziej, że jest cała masa stdlibów która to daje :D To samo z informacją jaki kernel wykonuje context-switche :D Przecież to są typowo bekowe pytania :D W embedded jest jakieś 100 lepszych pytań jak RTOS, UART, DMA które wiedzą po prostu ludzie którzy cos z tym robili niż takie typowe książkowe #!$%@? :D

Co do kopca