Wpis z mikrobloga

Ile realnie można wołać na #b2b jako #frontend developer, 4 lata doświadczenia w jednym software house, na koncie kilkanaście projektów? warto aplikować gdzieś na seniora nie będąc seniorem w bieżącej firmie czy odrzucą z automatu? #pracait #programista15k
Zmieniał ktoś ostatnio pracę i podzieli się jak bardzo januszują teraz z pensjami, benefitami?
  • 16
  • Odpowiedz
@razor535: Co wy macie z tymi seniorami. Przecież nikt normalny na to nie patrzy i na pewno nie dostaje się tego za wysiedzone dupogodziny. Co do stawki to znam ludzi, którzy z 3 letnim doświadczeniem dostają 100USD... Stawka zależy od tego co umiesz, a nie ile lat przesiedziałeś na dupie... Jak nic nie potrafisz to nawet po 10 latach nie będziesz zarabiał więcej niż 5k PLN.
  • Odpowiedz
warto aplikować gdzieś na seniora nie będąc seniorem w bieżącej firmie czy odrzucą z automatu?


@razor535: Poziom seniority w ogłoszeniu określa oczekiwania wobec wiedzy i doświadczenia kandydata. Jeśli uważasz, że podołasz rekrutacji na poziomie seniora w tej firmie to próbuj i już. Jeśli nie podołasz to świat też się nie zawali, najwyżej spróbujesz znowu za pół roku.
  • Odpowiedz
@less_is_more: Nie musisz mi wierzyć. Zreszta napisałem wcześniej ilość dupogodzin nie oznacza, ze ktoś jest wybitny. Znam ludzi, którzy z 2 letnim doświadczeniem niszczą ekspertów z doświadczeniem 10 letnim.
  • Odpowiedz
Nie musisz mi wierzyć. Zreszta napisałem wcześniej ilość dupogodzin nie oznacza, ze ktoś jest wybitny. Znam ludzi, którzy z 2 letnim doświadczeniem niszczą ekspertów z doświadczeniem 10 letnim.


@yggdrasil: Nie musze i nie wierzę, wystarczy spojrzec na średnie stawki ludzi na stanowiskach eksperckich. CISO, devos z certami AWS/GCP, sniorzy javy srednio: 130k na rok.
  • Odpowiedz
@less_is_more: Słowo klucz "średnio". Poza tym senior nie oznacza, że ktoś jest dobry. To, że ma certa nie oznacza, że coś potrafi, sam mam 3 certy i tylko jeden jest sensowny. Reszta to nauczenie się aby zdać certa.
Ja przeprowadziłem kilkadziesiąt rozmów o pracę i ludzie, którzy mają kilkanaście lat doświadczenia potrafią się wyłożyć na banalnym pytaniu. Moje ulubione do senior devops, Kubernetes ninja brzmii "Ile minimalnie kontenerów jest uruchomionych w
  • Odpowiedz
@yggdrasil: No oczywiscie, ze srednio oznacza, ze ktos zarabia wiecej, to samo z doswiadczeniem, ale 3 lata doswiadczena to nic w tej brażny i jest to bardzo mało prawdopodobne, zeby ktos z takim expem miał topową stawkę ¯\_(ツ)_/¯ Tak czy inaczej w sumie mam to w dupie, wiec nie musisz sie juz produkować.
  • Odpowiedz