Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: Myślę że z punktu widzenia starej unii rozszerzenie wspólnoty o wschodnie kraje okazało się błędem. Wystarczyłaby jakaś umowa handlowa i pozwolenie na pracę wschodniaków i byłoby ok.
  • Odpowiedz
  • 41
@przeciwko78: ale wtedy nie mogli by nam dać pieniędzy za które byśmy kupowali niemieckie produkty. Jak to było? Z każdego euro wysłanego przez UE do Polski 70 centów idzie do Niemiec. Polska na przystąpieniu do UE wyszła dobrze, ale Niemcy na naszym przystąpieniu jeszcze lepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@przeciwko78: niestety tak, ale nie o to mi chodziło. Na myśli miałem polityczny charakter i ustrój. Niby wybiera się europarlamentarzystów ale poza głosowaniami nad rezolucjami niewiele mogą. Decyzje zapadają za zamkniętymi drzwiami wśród grona osób piastujących najwyższe unijne urzędy. Jak dla mnie koncepcja europejskiego rządu jest mocno dyskusyjna a o tym że europejczyk nie ma praktycznie żadnego wpływu na kształt tej polityki pogłębia moje niepokoje
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD: Przecież nikt tak nie zadba o interes Polski jak twór zarządzany przez stara Europę.tam chcą naszego rozwoju, dobra i samodzielności i powinnismy bezkrytycznie podążać za ich światłymi wytycznymi.Milosc, rozwój, pokój, wspólna Europa i wyrównywanie szans!
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pwone: nawet więcej, ale to info sprzed dekady. Ciekawe czy teraz można znaleźć podobne informacje.
@Ignacy_Loyola: jeśli Cię to mocno interesuje to poszukaj na wybiórczej, jestem pewien, że to właśnie u nich czytałem artykuł kiedyś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JAI2L9LAD: o to spoko, unia już dawno przestała spełniać swoją rolę. Potrzebujemy traktatów handlowych i swobodnego przepływu ludzi, a nie jałmużny i mówienia nam jakie musimy mieć podatki
  • Odpowiedz
@JAI2L9LAD I w tej nowej Unii wszyscy jej członkowie chętnie przyjmą swój były status? Negocjacjom nie byłoby końca, nie mówiąc już o tonach papierów z zagadnieniami prawnymi nowego tworu.
  • Odpowiedz