Wpis z mikrobloga

Dlaczego jesteście za zakazem aborcji w Polsce? Przecież to tylko niszczy polski przemysł aborcyjny, zabiera miejsca pracy. Usuwanie ciąży jest humanitarne, bo płód nawet nie czuje bólu przed 27 tygodniem ciaży. Zamiast tego przenoszą się one za granice: do Czech i na Słowację.

Dlaczego u prawaków powyższy argument w przypadku zwierząt futerkowych i przemysłu futrzarskiego działa, a w przypadku aborcji już nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekazprawakow #4konserwy #neuropa #konfederacja #aborcja
  • 62
@xstempolx: Bo człowieczeństwo to coś więcej, niż sam fakt, że:

1) jest to organizm o DNA zgodnym z DNA homo sapiens
2) jest żywy

Pomyśl sobie tak: czy gdyby dało się zgrać świadomość człowieka do maszyny i funkcjonowałby on dalej w ciele jakiegoś robota mając swoje wszystkie wspomnienia, reakcje, nawyki, uczucia (zakładamy, że technika pozwala stworzyć czujące roboty), to czy przestaje on być człowiekiem, bo nie ma "żywego ciała"? Moim zdaniem
jak cię zabiję w pełnym znieczuleniu to też jest humanitarne, bo nie poczułeś bólu?


@xstempolx: Też jest humanitarne. Można kogoś zabić w bestialski sposób i w sposób bardziej humanitarny. Różnica z płodem jest taka, że nie posiada jeszcze wykształconej osobowości, rozwiniętej świadomości, nie jest w pełni rozwiniętym człowiekiem i nie musi posiadać praw nabytych w takim stopniu w jakim posiada je w pełni świadoma jednostka ludzka.
@R187: ale czy u nas istnieje przemysł aborcyjny w ogóle? czy placówki niepubliczne mogą w ogóle wykonywać taki zabieg przyjmując opłatę bezpośrednio od pacjenta?
@R187: szkoda, bo argument bez jakichkolwiek faktów na poparcie jest trochę mało wart. tak jak argument drugiej strony o tym, jak to mordowane dzieci są utraconą korzyścią, bo jakby się urodziły to by pracowały. Niestety brakuje przy tym podania jak dużo jest przerywanych ciąż bez przesłanek medycznych i jak wiele jest ciąż przerwanych w rodzinach patologicznych, z których wywodzące się dzieci naturalnie mniej dokładają się do społeczeństwa.
@R187: nie wiem czy by istniał. produkcja samochodów w Polsce jest legalna, ale nie mamy praktycznie własnego przemysłu samochodowego.

@Murarius: nie wiem, myślę, że to pytanie do @R187, który użył określenia "przemysł aborcyjny" w odniesieniu do zakazu aborcji.
nie wiem czy by istniał. produkcja samochodów w Polsce jest legalna, ale nie mamy praktycznie własnego przemysłu samochodowego.


@eloar: Tylko, że aborcje już się w Polsce wykonuje tak czy siak, to nie jest jakieś rocket science.
@R187: samochody w Polsce też się produkuje, to nie jest jakiś rocket science, tylko to nie jest nasz przemysł.

@Murarius: tak sobie w sumie myślę, że przetwarzanie produktów aborcji nie jest warunkiem koniecznym istnienia "przemysłu aborcyjnego", bo ten etap może być ostatnim w łańcuchu. Kwestia będzie tylko tego czy będziemy w stanie wytwarzać surowce i półprodukty konsumowane przez ten ostatni etap.
@eloar: w przypadku aborcji powinno się stosować określenie branża, a nie przemysł, bo nie są tutaj pozyskiwane żadne surowce. Jak zaczniesz np. te płody sprzedawać do konsumpcji, to już można mówić o przemyśle.
@Murarius: uzyskuję surowiec mięsny w przemyśle mięsnym w przemyśle spożywczym spożywam mięso i wytwarzam fekalia, którymi zajmuje się inna gałąź przemysłu.
uzyskuję surowiec mięsny w przemyśle mięsnym w przemyśle spożywczym spożywam mięso i wytwarzam fekalia, którymi zajmuje się inna gałąź przemysłu.


@eloar: Mówisz, że gówno z Twojej dupy spuszczane w kiblu, to jest zasób?
@Murarius: z perspektywy przemysłu sanitarnego na pewno. jeśli jednak nie jest zasobem, to wg tego co podałeś wcześniej "przemysł spożywczy" nie jest przemysłem, a najwyżej branżą. Może jednak nazwa spożywczy nie sugeruje, że dotyczy on wyłącznie spożycia produktów, ale że jest to szerokie pojęcie obejmujące różne branże i dziedziny, które łącznie produkują produkty spożywcze. W tej sytuacji może nazwa "przemysł aborcyjny" może nie odnosić się wyłącznie do zabiegów, ale całej działalności