Wpis z mikrobloga

Maseczki nie w pełni zatrzymują patogeny ale trzeba ją nosić żeby pamiętać że mamy pandemie” - Jarosław Pinkas(główny inspektor sanitarny)

A teraz cofnijmy się pół roku wstecz i przypomnijmy co na początku mówił pan Pinkas (25 lutego): "Maseczki nie chronią przed zarażeniem koronawirusem! Noszenie ich przez osoby zdrowe jest kompletnie bezsensowne. Są one dla osób chorych właśnie po to, aby nie zarażały innych. Natomiast nie ma żadnego powodu, aby w naszym klimacie, w naszym kraju nosiły je osoby zdrowe."

https://mgr.farm/aktualnosci/gis-noszenie-maseczek-przez-osoby-zdrowe-jest-bezsensowne/

Jeszcze zacytowałbym naszego ministra zdrowia, byłego zresztą, ale chyba nie ma sensu.

Tak wiec koronoszury, noście maski bo to oznaka pandemii XDD

#koronawirus #polska #heheszki #covid19
wojna - „Maseczki nie w pełni zatrzymują patogeny ale trzeba ją nosić żeby pamiętać ż...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wojna: nie czaję czego nie czaisz. Maska nie chroni skutecznie przed zarażeniem jeśli ktoś kto jest chory i nie nosi maski na ciebie nakszle, bo przez oczy też się można zarazić, ale znacznie ogranicza roznoszenie choroby jeśli jesteś chory, ale o tym nie wiesz i gdzieś łazisz nosząc ją. Mam nadzieję, że pomogłem
  • Odpowiedz
@wojna: Ja akurat jestem za noszeniem maseczek w m. pub, ale teraz nie o tym. Dużo się mówi o nieudolności Szumowskiego, jednakże Pinkas bije w tej dziedzinie byłego ministra na głowę. Typ co chwilę zmienia zdanie, sieje zamieszanie (choćby z weselami czy szczepionkami), nie umie "ogarnąć" sanepidu i wiele wiele więcej. Ludzie wieszają psy na Szumowskim, a mi się wydaję że to właśnie pan Pinkas powinien być pierwszą osobą, którą
  • Odpowiedz
@RaczejNiePiszDoMnie: No właśnie, to pytanie do tych co sieją te swoje teorie o tym żeby nosić maski bo w sumie to nie wiadomo kto jest chory a kto zdrowy, a skoro nie wiadomo, to lepiej żeby nosili wszyscy.
  • Odpowiedz
@wojna o ulubiony filmik od szurów XD maseczki są dobre bo #!$%@? stare Grażyny nie ogarniały że ryj należy zasłaniać przy kichaniu. Natomiast nie jest to lek na covida. To zwykły mały środek zapobiegawczy i to powiedziałabym na totalnych debili. Ale że totalnych debili w społeczeństwie jest dużo...
  • Odpowiedz
@wojna: ale zdajesz sobie sprawę że w międzyczasie zostało przeprowadzonych wiele badań, na temat skuteczności maseczek? I wbrew wcześniejszym oczekiwaniom zmniejszają one szanse na zarażenie wirusem u osoby je noszącej o 2/3.
  • Odpowiedz
@wojna: 100 lat temu nie było bakterii ( znaczy się nie znaliśmy ich ) A teraz już znamy. 40 lat temu o komputerach mało wiedzieliśmy, teraz już je mamy. 5 miesięcy temu nie znaliśmy wirusa, teraz już go znamy.
To się nazywa jakoś "badania" i pozwala poznać problem. Polecam.
  • Odpowiedz
  • 2
@dlugi-gr: Wirusy były 20, 50, 100lat temu. Były kiedy bawiłeś sie w piaskownicy z kolegami czy w przedszkolu xD ciekawe czy zakładałeś wtedy maseczkę. Wirusy były od dawna, nikt nie biegał z ich powodu w maskach z durnym tłumaczeniem, ej ale jak kichniesz na mnie to mnie zarazisz :D Nie chuchaj w moją stronę, jak mówisz to zakryj usta bo czasem odrobina śliny kapnie mi na twarz. Wiesz co, w
  • Odpowiedz