Wpis z mikrobloga

Maseczki nie w pełni zatrzymują patogeny ale trzeba ją nosić żeby pamiętać że mamy pandemie” - Jarosław Pinkas(główny inspektor sanitarny)

A teraz cofnijmy się pół roku wstecz i przypomnijmy co na początku mówił pan Pinkas (25 lutego): "Maseczki nie chronią przed zarażeniem koronawirusem! Noszenie ich przez osoby zdrowe jest kompletnie bezsensowne. Są one dla osób chorych właśnie po to, aby nie zarażały innych. Natomiast nie ma żadnego powodu, aby w naszym klimacie, w naszym kraju nosiły je osoby zdrowe."

https://mgr.farm/aktualnosci/gis-noszenie-maseczek-przez-osoby-zdrowe-jest-bezsensowne/

Jeszcze zacytowałbym naszego ministra zdrowia, byłego zresztą, ale chyba nie ma sensu.

Tak wiec koronoszury, noście maski bo to oznaka pandemii XDD

#koronawirus #polska #heheszki #covid19
wojna - „Maseczki nie w pełni zatrzymują patogeny ale trzeba ją nosić żeby pamiętać ż...
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wirusy były 20, 50, 100lat temu. Były kiedy bawiłeś sie w piaskownicy z kolegami czy w przedszkolu xD ciekawe czy zakładałeś wtedy maseczkę. Wirusy były od dawna, nikt nie biegał z ich powodu w maskach z durnym tłumaczeniem, ej ale jak kichniesz na mnie to mnie zarazisz :D Nie chuchaj w moją stronę, jak mówisz to zakryj usta bo czasem odrobina śliny kapnie mi na twarz. Wiesz co, w szkole częstowaliśmy się kanapkami XD Nowość nie? Dziś biedne dzieci tego robić nie mogą bo straszny wirus panuje XD Nosz #!$%@?, jakby kiedyś wirusów nie było.


@wojna: EJ XD A PAMIĘTASZ JAK W 1920 ROKU POŻYCZYŁEŚ BARTKOWI KANAPKĘ, W KTÓREJ NAJWYRAŹNIEJ BYŁ WIRUS HISZPANKI? BEKA, BO UMARŁ WTEDY RAZEM Z 100 MLN LUDZI XDDD

Każdym kolejnym wpisem udowadniasz czym stał się internet i ten portal. Wylęgarnią ludzi bez edukacji, którzy są jeszcze dumni z tego, że są
  • Odpowiedz
@wojna: nie przeczytałeś a jęczysz. Wirusy były nawet 200 lat temu, tylko nie było żadnych możliwości ich badania. Mało tego, nie wiedzieliśmy o ich istnieniu. 120 lat temu lekarze nie wiedzieli, że trzeba myć ręce.
Właśnie odkryliśmy kolejną mutację wirusa, o nazwie Covid-19, w kilku przypadkach spowodowała śmierć ludzi. W pierwszych badaniach wyszło, że zabija 1/100 osób. Na Ziemie żyje 7,8 miliarda ludzi. Według szacunków wirus mógł zabić ok 100
  • Odpowiedz
@paul772: czy masz trudności ze zrozumieniem schematu działania który opisałem w pierwszym wpisie? Jeśli tak, to przykro mi ale nie potrafię tego jeszcze prościej wyjaśnić.
  • Odpowiedz
@wojna: czemu, to jest idealny przykład śmiertelnej choroby przebiegającej bezobjawowo, ale ok inny przykład to wirus HIV, który może nie dawać objawów latami. Takie choroby, również zakaźne, są znane od dawna.
  • Odpowiedz
czy masz trudności ze zrozumieniem schematu działania który opisałem w pierwszym wpisie? Jeśli tak, to przykro mi ale nie potrafię tego jeszcze prościej wyjaśnić


@MEKORRO: co? jakim wpisie? wiesz co to jest wpis?

Twierdzisz ze maska znacznie ogranicza roznoszenie koronawirusa, to pytam jak bardzo? ile ludzi zostalo ocalonych?
  • Odpowiedz
@paul772: łapanie za słówka i wyszukiwanie literówek jako droga prowadzenia rozmowy w internecie ma bogatą tradycję wśród ludzi, którzy nie potrafią przyznać że zwyczajnie się pomylili. Ty nie tylko nie chcesz przyznać tego przede mną, ale też przed sobą. Ignorujesz rzeczy o których tu się pisze by uczepić się jednego tematu w którym będziesz mógł stwierdzić, że badania nie są jednoznaczne. To świadczy o tym, że nie tylko wypierasz rzeczywistość,
  • Odpowiedz