Wpis z mikrobloga

Hej!
Okazało się, że dysk SSD nie będzie pasował z tą płytą główną, ze względu na użyty procesor (tak wiem, słaby, ale to nie ja składałam tego kompa). wpis tu
Najprostszym rozwiązaniem było kupno nowego procesora AMD Ryzen 3 3200G (,,model 2200G nie będzie już dostępny w sprzedaży - dostawa, której się spodziewaliśmy została odwołana przez producenta".) Natomiast okazało się, że napisali mi: ,,w kwestii 3200G - czekamy na jego dostawę, która ma mieć miejsce 9 października. Weryfikacja możliwości rabatowych dla tego modelu będzie zatem możliwa po wymienionym terminie". Ogólnie nie chcę tyle czekać bo nie działą mi komp od kwietnia i tylko jeden mireczek (za co dziękuję) mi to sprawdził dlaczego, mimo reklamacji albo dysku albo plyty głownej nadal płyta główna nie widziała dysku SSD. W końcu chcą mi zwrócić hajs za płytę główną albo wymienić ją na nową lub inny model.

Pyania:
1. Czy wymienić płytę główną, żeby pasowała do podanych podzespołów?
2. Czy wymienić procesor, który będzie pasował do tego zestawu? (np Intel Core i3-9100F?) nie chcę żeby procesor był droższy niż 450 zł. Dobrze, żeby był z xkom, bo mogę zapytać o rabat.
3. Czy kupić procesor AMD Ryzen 3 3200G w innym sklepie i nie czekać na rabat, który pewnie dadzą jakieś 50 zł xD?

Dysk SSD Transcend 512GB M.2 PCIe NVMe 220S
Karta sieciowa TP-Link TL-WN725N nano (802.11b/g/n 150Mb/s)
Nagrywarka DVD Hitachi LG GH24NSD5 SATA czarny OEM (tak, muszę to mieć xD)
Obudowa do komputera SilentiumPC Armis AR1
Pamięć RAM DDR4 Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper 4
Płyta główna Socket AM4 ASUS PRIME B450M-A
Procesor AMD Athlon AMD Athlon 3000G
Zasilacz do komputera SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus

Dziękuję za pomoc bo nie wiem co robić :|

#pcmasterrace #komputery
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phoropter: Dysk SSD używałem już w czasach Athlona 64. Jeżeli płyta ma złącze SATA to powinien działać.

Tylko jedna płyta główna odmówiła wtedy współpracy, po około miesiącu padł w niej kontroler SATA i nie wykrywała żadnych napędów...
@RainbowDash123: No bo dysk ssd juz mam, i nie moge tego wymienic. I nawet jak bede chciala ulepszyc kompa za pare lat, to zawsze jest opcja ze moge sobie dyski ulepszyc czy chce sata czy ssd a tutaj tego nie mam, przez procesor. Glownie chodzi mi czy jak wymienie procesor na inny toczy to bedzie dzialalo?
@pawelkoszalin2: Wejście m2 bedzie dzialalo tylko jesli bede miala ryzena, a nie athlona bo tak jest w manualu plyty glownej napisane, a reklamacje byly uwzgledniane i jakos nikt nie kwapil sie tego sprawdzic a dysk ssd wymienialam 5 razy plus jeszcze procesor i ramy xDD chcialabym po prostu sprawdzic czy jakis procesor tu bedzie pasowal a nie wymieniac dysk na SATA, bo to wejscie dziala :P
@phoropter: Do tej płyty pasują tylko procesory AMD (nic z INTELA) na AM4 więc w twoim przypadku jak pisałaś wybór procesora to Ryzen 3 3200G.

Według mnie wymiana procesora w tak słabym komputerze to strata pieniędzy.

Ja bym oddał dysk i kupił SSD ale jakiś sprawdzony polecany model lub jeśli ci zależy aby nie był awaryjny polecam ci dysk Sata WD black lub blue.

Do czego ten komputer i skąd pomysł