Wpis z mikrobloga

Mirki, codziennie rano mam zapełniony dysk C w pracy. Wyczyściłem wszystkie obrazy systemu, dane aktualizacji, usunąłem zbędne programy, tymczasowe pliki. To co się dało ze zwykłych plików to przeniosłem na drugi dysk (fizyczny). Nie mogę rozszerzyć tej partycji. Dysk ma 240GB, Windows 10 i jedyne, co na nim jest to przeglądarka, Thunderbird, Subiekt GT i to chyba wszystko. Myślałem, że to subiekt zapełnia tak system, no ale nie. No i przeniosłem archiwum subiekta na drugi dysk. Skanowałem go Windows Defenderem + adwcleaner, ale nic nie wykazały. Komputer nie chodzi wolno, całkiem normalnie, tylko codziennie rano jak przychodzę do pracy to dysk jest pełen i muszę go na nowo czyścić.

Na początku udawało mi się po 4-6GB usuwać, teraz jak się 1GB znajdzie to jest cud. Czego jeszcze szukać?

#windows #adwcleaner #wirus #windows10 #kiciochpyta
  • 9
@Pendunate: ja badałem dysk SpaceSnifferem, okazało się że mam multum osieroconych aktualizacji (system ich nie widział). Te mi wyczyścił PatchCleaner (trwało to niestety długo, tak z godzinkę może mielić, albo i więcej).
@Pendunate: Thunderbird - z którego roku masz najstarsze wiadomostki. Widziałem już pocztę z kilku lat po 50-90GB. Subiekt GT korzysta z bazy SQL Server - trzeba zweryfikować ile waży baza.
@Pendunate: o ile dobrze zrozumiałem, gdzieś nie wiadomo gdzie zniknęło ileś GB i miejsce zajęte nie sumuje się z miejscem wolnym. Znalazłem opis mojego przypadku, gdzieś (moze w system volume information) leżało niewidoczne dla mnie zajęte 65GB. Z tego co pamiętam odnalazł to PatchCleaner.
@Pendunate: coś mi świta, że zanim zastosowałem PatchCleanera, próbowałem coś podziałać chyba poleceniem DISM, możesz obadać to co jest w tym artykule i poszukać jakie inne parametry przyjmują te exeki: https://support.microsoft.com/en-us/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system
Aczkolwiek z tego co pamiętam cudu to nie wywołało. Może jednak w ten sposób coś się odnalazło, albo może w Twoim przypadku będzie bardziej przydatne? Nie wiem, poza tym i oczyszczaniem plików systemowych (które zakładam że robiłeś), nie mam innych