Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie w jaki sposób piszecie zwroty osobowe typu „ty”, „cię” itd. w korespondencji przez sms/Messenger? Tj z wielkiej litery np. „Ty” czy jednak macie na to wylane i nie oczekujecie od drugiej strony tego samego. Generalnie bardziej mnie ciekawi, jak to wyglada u Was w relacjach z drugimi połówkami ale na dobrą sprawę wtedy podobnymi zasadami się kieruje w reszcie konwersacji. Tak przynajmniej się domyślam.
Zauważyłem, że często ludzie nie przywiązują do tego uwagi. Ja w zasadzie mam nawyk i zawsze z wielkiej. Wiem, że przykładowo w języku angielskim raczej jest to niespotykane.
Jak jest ilu Was?
#zwiazki #jezykpolski #gramatyka #pytanie #kiciochpyta

Czy piszecie zwroty grzecznościowe z wielkiej litery?

  • Z wielkiej. Ty, Cię, Was 75.9% (66)
  • Z małej. ty, cię, was 24.1% (21)

Oddanych głosów: 87

  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@deusvult_: ale o co Ty się spinasz, człowieku? xD tak jak napisałam, użyte zostały tagi o języku polskim i gramatyce, jako osoby udzielające się pod takimi tagami mogła Was interesować poprawna forma. A Ty mi tu z aferą, że ktoś śmiał śmieć zwrócić na to uwagę. Śmieszne.

@JagniecymFuterkiemWalekPokryty: no i w porządku, nikt normalny raczej nie ma z tym problemu. Zawsze jednak lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. ( ͡°
  • Odpowiedz