Wpis z mikrobloga

Nie wiem, czy ktoś z Was tutaj na poważnie wychowuje dzieciaki, takie w wieku poniżej 10 lat?
Co mnie ugryzło - ostatnio moja 7-letnia córa odkryła Następców. Jak oceniacię tę produkcję? Córa jest wniebowzięta. Nie do końca wszystko rozumie, śpiewa, przebiera się za te postaci itd... W czym problem?

Ano w tym, że film zarekomendowano jako familijny bez ograniczeń. To teraz powiedzcie, czy jestem przewrażliwiony i tylko mnie nie podoba się, że w atrakcyjny sposób przedstawia się tam dzieci-przestępców? Piękni, utalentowani i źli. Śpiewają chwytliwe piosenki o tym, jakie są złe, a te 7-latki nieświadomie to chłoną.

#film #dzieci #kultura
friedman - Nie wiem, czy ktoś z Was tutaj na poważnie wychowuje dzieciaki, takie w wi...

źródło: comment_1599304604JaPjCaYz2jg7sgaO7FG79p.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@friedman: A no tak, ale to trzeba wychowac tak zeby dziecko nie musialo oszukiwac rodzicow. Poza tym przez jeden taki film z corki nie stanie sie jakis przestepca :p
Batmana czy inne tego typu produkcje dzieci tez ogladaja, a w niektorych czesciach sa oni uwazani przez spoleczenstwo (z filmu) za tych zlych.
  • Odpowiedz
Dobra, zostawmy moje dziecko - problem stawiam w bardziej ogólnym rozumieniu. Czy tylko ja mam problem z tym, że taka wytwórnia jak Disney kieruje do kilkulatków bardzo atrakcyjny obraz dzieci-przestępców?

Nie proszę o porady wychowawcze czy odkrywcze "napisz do Disneya jak masz ból dupy", tylko pytam o odczucia.
  • Odpowiedz
@friedman: Myślę, że przesadzasz. W naszym wieku też były różne niekoniecznie mądre bajki, myślę że większość też grała w gry typu doom czy gta, bo o kontroli rodzicielskiej wtedy mało kto słyszał. kwestia wyjaśnienia dziecku, że to fikcja i tyle
  • Odpowiedz
@eugeniusz_geniusz: Rozmowa z dzieckiem - oczywiście.

Mnie chodziło o przedstawienie zła jako atrakcji. To złe dzieci są tam "fajne" i utalentowane. Przeboje muzyczne z tej produkcji są śpiewem o byciu królami zła. Dla nastolatków, bardziej rozwiniętych - ok. Dla kilkulatków takie działanie na podświadomość? No nie wiem...
  • Odpowiedz
Czy tylko ja mam problem z tym, że taka wytwórnia jak Disney kieruje do kilkulatków bardzo atrakcyjny obraz dzieci-przestępców?


@friedman:
Błąd popełniłeś już wcześniej - w momencie, gdy założyłeś, że "taka wytwórnia jak Disney" będzie jakoś selekcjonować treści pod kątem moralnym.

film zarekomendowano jako familijny
  • Odpowiedz