Wpis z mikrobloga

Pora na roślinkowe #chwalesie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Dwa drzewka wyhodowane od zera, znaczy od pestki.
Po lewej: mango, po prawej awokado.

Dwie kolejne pestki awokado siedzą w ziemi. A w komentarzu cytrynki (ok. 5 tygodniowe).

A w ogóle to jak ktoś jest zainteresowany hodowaniem egzotycznych roślin to polecam kanał Ukidi na YT.

#ogrodnictwo #rosliny #hodujzwykopem

Wołam
@Nefju: @Hemul: @Mesosfet: @Timer_555: @WilczyPasterz: @kajka666: @moze_sie_przyda: @0________0: @Ganicjusz: @sillygiraffe: @zwierze_bubr: @vincent38: @Defined: @3zMK2: @deliver: @0p0p0: @ArchDelux: @KrowiCycek: @pan_fenestron: @srututute: @BotRekrutacyjny: @Qullion: @misthunt3r:
faramka - Pora na roślinkowe #chwalesie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Dwa drzewka wyhodowane od zera,...

źródło: comment_1599215673bN2I6j9xkhgjqkTR8uTZzG.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@Qullion: balkon od nawietrznej, kiepskie warunki dla roślinek, bratki padły po tygodniu () Na zewnątrz trzymam tylko pomidorki i jak nie wieje to wystawiam papryki.
  • Odpowiedz
@BotRekrutacyjny: o takim sposobie wiem od babci, która robiła i pomogło. Sama nie przygotowywałam takiego wywaru.

Najbardziej znanym ekologicznym opryskiem na mszyce jest wywar z tytoniu. Do jego przygotowania potrzebujemy 100g tytoniu, który zalewamy 1l wody o temperaturze 70°C i odstawiamy na 24 godziny. Po upływie tego czasu płyn cedzimy. Do opryskiwania stosujemy 0,5l wywaru na 1 litr wody.

https://poradnikogrodniczy.pl/ekologiczne-opryski-na-mszyce.php

Z tego co pamiętam to babcia robiła w
  • Odpowiedz
trzymanie mango i awokado w domu w lecie to słaba sprawa.


@Qullion: opowiedz coś więcej.
Na razie to pierwsze lato awokado, a mango wsadziłam dopiero jakoś w lipcu (czyli w połowie lata).
  • Odpowiedz
@faramka: obsychają liście, zmiana miejsca też źle działa. Trzeba kontrolować ph, nawodnienie i dawać im to co im brakuje. W zimie to część awokado nie miała liści. Trzeba się za to zabrać porządnie i poczytać. Awokado to świetnie wygląda w gruncie, ale i tak je trzeba wykopać na zimę.
Jak nie masz za wiele czasu to ananas, pitaja, marakuje, tamarillo jest w sam raz dla ciebie. Ja jestem z nich
  • Odpowiedz
Dzięki za info i wskazówki! Na razie rosną i nie ma z nimi problemów, więc myślałam, że tak już będzie xD

ananas, pitaja, marakuje, tamarillo


@Qullion: rozumiem, że wszystko sadziłeś z owoców kupionych w markecie?

@BotRekrutacyjny: kup na sztuki jak moja babcia xD
  • Odpowiedz
@faramka: i bardzo dobrze rozumiesz. Ananas w domu albo na balkonie w cieniu, nie podlewać za często, słabo rośnie w gruncie. Marakuja też w cieniu chyba, że od początku rośnie w gruncie, dużo później trzeba podlewać, pnącze jak winogron. Pitaja, kaktus, dużo rośnie tego, trzeba poprzesadzać i na słoneczne okno i ma być ciepło w domu, 21 st. minimum, woli od 23, w lecie wystawiać trzeba tam gdzie jest ciepło
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@faramka: o wow, ale duże uroslo. U mnie też już się ruszyło. Awokado, cytrynki i pomarańcze ()
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@faramka: ładne awokado! Moje jedno ładnie rośnie, drugie posadziłam niebieskiemu, ale jeszcze czekamy aż się wykluje :)
Pestkę mango wsadzałaś prosto do ziemi?
  • Odpowiedz