Wpis z mikrobloga

Szukam w miarę eleganckiego zegarka na ślub (swój), ale również, który będzie się dobrze prezentował na co dzień (praca). Kompletnie się nie znam, przeglądając internety do gustu przypadły mi marki Carl von Zeyten oraz Zeppelin jednak trudno we Wrocławiu znaleźć sklep, który oferowałby je stacjonarnie, a średnio mi się widzi kupować w ciemno przez internet.

Może jednak ktoś byłby mi w stanie doradzić, gdzieś do 1500 zł, na jakie zegarki lub aspekty zwracać uwagę przy wyborze?

#zegarki #pytanie #niebieskipasek #wroclaw
  • 15
@Rufusan: miło jeśli zegarek ma szafirowe szkło, nie rysuje się łatwo. Większość Zeppelin ma mineralne lub hesalitowe (plastik). Zobacz czy bardziej pasuje Ci kwarcowy (dokładniejszy, wskazówka sekundowa tyka co sekundę), czy automatyczny (płynniejszy ruch wskazówki ale mniej dokladny i jak nie nosisz to po około 40godzinach się zatrzymuje. Zwracaj też uwagę na wielkość koperty. Do ślubu może warto żeby ładnie chował się pod mankiet koszuli. Jeśli chcesz go używać później to
@Rufusan: jasne, znajdziesz w kolorze białym i wszystkich jego odcieniach :) dopasujesz pasek do butów czy paska w spodniach i będzie pięknie :)

Popatrz też na Citizen z mechanizmem Eco-Drive (napędzany każdym źródłem światła). Bardzo dobry stosunek cena do jakości.
@Rufusan: Google mówi, że we Wrocławiu są salony Swiss oraz TimeTrend. Przejrzyj strony, poszukaj czegoś dla siebie. Co do wskazówek to tak jak Pan @AllieCaulfield powiedział.
Z reguły można w salonie zamówić dany model, zobaczyć jak leży etc. ale niekoniecznie go potem kupować (przynajmniej w KRK tak się spokojnie da zrobić).

Ogólnie z Seiko/Citizen/Tissot/Certina powinieneś znaleźć coś ciekawego.

P.S: Jak kwarc, to przy oglądaniu zawsze zwracaj uwagę czy wskazówka sekundowa trafia
@Rufusan: Kupowałam już mężowi na zaręczyny zegarek i chyba wtedy przejrzałam całe internety xD Polecam jak wyżej szafirowe szkło. Spójrz też z czego jest koperta - ja wybrałam tytan. Dodatkowo koniecznie na skórzanym pasku w kolorze butów jeśli chcesz żeby to wyglądało tak jak powinno :)

Zamawiałam przez internet, to nie jest przecież straszne, zawsze można zwrócić :P

Sugerując się wpisami maniaków zegarowych na różnych forach wybrałam też zegarek marki Orient,