Wpis z mikrobloga

@van-der-staas: W gimnazjum religię miałem z takim księdzem, który dodatkowo ukończył studia z Psychologii na jakiejś uczelni zagranicznej i muszę przyznać że to były jedne z najciekawszych i najwartościowszych lekcji jakie miałem podczas całej mojej edukacji. Nauczyłem się tam o zależnościach pomiędzy religią, filozofią i psychologią, o archetypach, o tym jak krytycznie myśleć i budować argumentacje, jak nie ulegać schematom myślowym i jak rozpatrywać Biblę jako literaturę naukową w dziedzinie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Twardy_Narkotyk: ja jeszcze w liceum uważałem się za "wierzącego niepraktykującego", lekcje religii polegały na spytaniu jaką mamy następną lekcję i poleceniu przygotowania się do niej. Ksiądz który mnie uczył dziś przed nazwiskiem ma p. zamiast x.
Fajnie, że miałeś takie doświadczenia. Niezależnie od środowiska wszędzie są wartościowi ludzie, którzy mogą zmienić nasze spojrzenie na świat i wnieść coś do życia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W Biblii nie ma opisu piekła o ile mi wiadomo i to wymysł ludzi ale lubię takie opowiadania fanatyków ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz