Wpis z mikrobloga

@Berlinianka: to jest podstawowe pytanie, bo sporo problemów rozwiązuje.
Jak program się zawiesi to pierwsze co robię to włączam go jeszcze raz.
"Typowy pracownik" od razu dzwoni do IT i mówi "program nie działa", a wystarczy go wyłączyć i włączyć XD

Jeśli "wyłączyć i włączyć" nie pomaga, to zaczynają się problemy, bo już nie wiadomo co robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RJ45: wiem, wiem.
Dlatego zanim zadzwonię po typka od it, próbuje tej jakże wybitnej i skutecznej metody rozwiązywania problemów z kompem-szkoda, żeby chłopaki się fatygowali na darmo;) Swoją drogą myślałam, że każdy kto pracuje na codzień na kompie tak robi zanim zacznie bić na alarm, że nie działa bo się zepsuło ;)
@xCinek robiłem na Help Desku i też miałem taki temat. Czyściłem zdalnie tempy itp. po czym wywołałem zawał u Pani jak jej wyczyściłem kosz. Trzymała tam pliku w zasadzie kilku lat pracy i wszystko przepadło. Helpdesk w PL a reszta firmy w US.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RJ45: pamiętam jak na praktykach montowaliśmy księgowym drugi monitor, jaki był jęk, że one nie mają dwóch głów i zwariują xD
Z drugiej strony: jak zgłaszasz jakiś problem, to pierwsze podstawowe pytanie faceta z IT brzmi: „czy próbowała Pani wyłączyć i włączyć komputer?”


Bo często to pomaga
ostatnio babka zgłosiła taki problem: zaznacza fragment tekstu myszką, kilka prawym -> kopiuj, przepina myszkę do innego kompa, klika prawym -> wklej i się nie wkleja!


@EstradaOrNada: Teraz już są myszy co ogarniają takie rzeczy i jest to możliwe, nawet bez przepinania, ale wiem że nie w tym rzecz tylko była zwyczajnie głupia
@Barteky: Dziś to się już nawet nie każe restartować. Często ludzie na RDP jada i logout z sesji wystaczy. A jak problem jest systemem to instalacje sie robi w kilka minut przez wds. Pliki na share trzymaja i maja w dupie czy komp padnie. Dziś helpdesk nie wspiera już windows, to tylko baza do programów.
@dnasstorm: Logitech Flow to system Logitecha wspierający niektóre ich myszki, które mogą być sparowane z kilkoma urządzeniami jednocześnie. Przy jego użyciu można "przeskakiwać" kursorem pomiędzy komputerami tak jak pomiędzy monitorami podpiętymi do jednego komputera, a także kopiować w ten sposób nieduże pliki pomiędzy maszynami.
Mam ich myszkę MX Master 3 od paru miesięcy i przyznaję że całkiem fajnie to działa.