Wpis z mikrobloga

@rorf46: prawda, no ale po nas choćby potop. A najlepsze jest to, że jak masz tego świadomość i zaczniesz sobie oszczędzać czy inwestować żeby mieć coś na starość to za te 20-30 lat ci którzy tego nie robili (a będzie ich od cholery) przegłosują że w ramach sprawiedliwości społecznej powinieneś się podzielić, bo jesteś złym wyzyskiwaczem ¯\_(ツ)_/¯
@rorf46: nie żeby coś, ale ten wykres jest skorelowany z przeciętnym wynagrodzeniem. Pokazuje jedynie, że emerytury są stałe w ujęciu nominalnym względem rosnącego wynagrodzenia przeciętnego. Co w konsekwencji biorąc pod uwagę inflację oznacza, że emerytury tracą na wartości, ale nie wynika to bezpośrednio z wykresu. Tak wiem, pan maruda ( ͡° ͜ʖ ͡°)

System jest wadliwy i do zmiany, ale podnoszenie wieku emerytalnego i wysokości składek jedynie
Dlatego tak nie szanuję współczesnych emerytów. Roszczeniowe pasożyty, najważniejsze, że im jest dobrze. A co potem? W dupie z tym, nas już nie będzie. Ale pamiętajcie, że Tusk to #!$%@?, bo nam podwyższył i zrównał wiek emerytalny. Ha tfu


@rorf46: Ja bym jednak pretensje zgłaszał do przyszłych emerytów. To lud pracujący miast i wsi tłumnie i gromko protestował na podwyższenie wieku emerytalnego, to na wykopie królowało z dupy wyjęte twierdzenie o
Dlatego tak nie szanuję współczesnych emerytów. Roszczeniowe pasożyty, najważniejsze, że im jest dobrze. A co potem? W dupie z tym, nas już nie będzie.


@rorf46: No dobrze, przyszły emerycie.
To co realnie zrobiłeś/robisz, żeby w 2050 miał kto pracować na Twoją emeryturę?
na pewno nie wprowadzę programu 500+, ogłaszając, że to program prodemograficzny


@rorf46: Na pewno nie wprowadzisz, bo nie masz takiej możliwości. Więc choćbyś pękł...

Ale ja nie pytam o to, czego nie zrobisz, tylko - co zrobisz. Wszak o Twoją (również) emeryturę (a szerzej - Twoje utrzymanie na starość) idzie...
Ja sam nie mogę przecież wiele zrobić.

@rorf46: Możesz, możesz. Chyba, żeś ułomny, albo Ci się tak dziwnie życie ułożyło...

To kwestia rozwiązań systemowych.

@rorf46: I tak i nie. To bardziej kwestia zagregowanych zachowań ludzi.
@rorf46: Możesz być lepszy i zafundować sobie i innym np. dwunastkę.
Generalnie zaś chodzi o to, że pokolenie, które obecnie jest na emeryturze, zadbało o to, żeby było następne pokolenie które będzie na nich pracować.
A obecne pokolenie ma to w dupie, nie zrobiło nic, a jak z prognoz wychodzi, że na emeryturze będą mieli ciężko, to jest obrażone na obecnych emerytów, bo... co właściwie?

Matematyki nie oszukasz i nie bądź
@jaskins: Całkiem serio.
Żyjemy. Pracujemy na obecnych emerytów.
Jest nas tylu, że 1 osoba pracująca utrzymuje zaledwie 2 niepracujące.
A wg prognoz demograficznych 1 osoba pracująca będzie utrzymywała 4 i więcej niepracujących.
I to głównie z tych prognoz wynika prognoza pogłębiających się dysproporcji między wynagrodzeniami a emeryturami.

No, ale tu nie tylko i nie przede wszystkim o to chodzi. Nawet, jak ktoś sobie zaoszczędzi kasę na starość, to i tak za
@krzychol66: no to Ci odpisze, ze rob dzieci duzo dzieci jak w indiach. Moze zadbaja o twoja emeryture a moze nie ;-).
Ja bym wolal zeby mi panstwo nie bralo co miesiac miedzy 5-10 tys "skladek" a o reszte zatroszcze sie sam zeby na tej emeryturze miec te 5-10k / mc odlozone.
@jaskins: Powiem tak.
Mój śp. ojciec zarabiał miesięcznie w przeliczeniu ok. 30 dolarów.
Zakładając, że oszczędziłby z tego nawet 1/3 i odłożył, na ile by mu starczyły jego oszczędności życia dzisiaj?