Wpis z mikrobloga

Czy lepiej iść do Vision Express by tam dobrali odpowiednie soczewki (krótkowzroczność, astygmatyzm) czy do okulisty?
Zdaje się kiedyś w VE była promocja na usługę gdy kupi się kilka opakowań soczewek.

#soczewki #okulista #oczy #wzrok #zdrowie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomy86: Na temat przymierzania soczewk nic nie wiem, ale z tego co słyszałem w poczekalni siedząc to po przyjściu soczewek składa sie wizytę jeszcze raz w gabinecie u pani doktor i ona uczy jak zakładać i zdejmować soczewki.
  • Odpowiedz
uczy jak zakładać i zdejmować soczewki.


@Wiskoler_double: robię to już blisko 20lat xDDDD

Czyli dopiero po drugiej wizycie wiem jakie będą dobre soczewki? Czyli w VE jest to 2x 149zł plus koszt soczewek? o0
  • Odpowiedz
@tomy86: Jeśli masz astygmatyzm to musisz mierzyć soczewki i muszą być sprawdzone pod lampą szczelinową. Chociażby ze względu na to, że kąt cylindra w soczewkach produkowany jest co 10° i jeśli masz wadę np 36° to trzeba się upewnić jak to będzie leżeć. Dodatkowo soczewki toryczne mają specjalne wskaźniki, które ustawiając się odpowiednio potwierdzają, że pasują na Twoje oko. Jeśli któryś gabinet tego nie robi to uciekaj stamtąd. W VE wygląda to tak:

1. Umawiasz się na wizytę i możesz wybrać sobie lekarza okulistę, optyka lub optometrystę. Ja wybrałem lekarza, no bo wiadomo, dodatkowa wiedza medyczna.

2. Na wizycie standardowe badanie wzroku, określenie wady wzroku,
  • Odpowiedz
@TheMan: na mojej prowincji do wyboru mam trzy osoby wykonujące badania ale nie jest napisane czy to lekarz czy optyk czy pani sprzątająca xD Internet na każdą z tych trzech osób milczy. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@tomy86: Na poziomie wyboru terminu z kalendarza nie ma już nazwisk wypisanych? Jak jakiś czas temu umawiałem to miałem taką tabelkę i tam było imię nazwisko (specjalizacja).
  • Odpowiedz
@tomy86: Rzeczywiście zmienił się na bardzo minimalistyczny ten kalendarz :/ Nawet nie mam historii swoich wizyt na tej nowej stronie po zalogowaniu. Można ewentualnie zadzwonić/przejść się i może powiedzą, kto jest kim tam u nich.
  • Odpowiedz