Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, chwalę się ;)

Zbudowałem warsztat stolarski. Do budowy stołu użyłem narzędzi ręcznych i wkrętarki (na zdjęciu widać wszystkie narzędzia). Prace trwały pięć miesięcy.
Nie żałuje ani jednej minuty spędzonej w warsztacie, bo efekt jest taki jaki chciałem osiągnąć. Stół jest solidny, bardzo ciężki i stabilny. W całości wykonany z dębowych odpadów i ścinków.

Jedyny koszt jaki poniosłem to 210 złotych za imadło stolarskie.
Poza tym to sporo: mierzenia, piłowania, heblowania, wyrównywania, dłutowania, szlifowania.
Litry wylanego potu i jeszcze więcej litrów wypitego piwa i wody (w proporcjach na korzyść piwa oczywiście).

Jestem bardzo zadowolony z efektów swojej pracy. Teraz to dopiero się zacznie prawdziwe dłubanie w drzewie.

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/splocki/posts/3526296874071579

Wymiary:
Długość: 190cm
Szerokość: 60cm
Wysokość: 82cm
Waga: tak około 70-80kg

#stolarstwo #handmade #majsterkowanie
sebeq77 - Hej Mirki, chwalę się ;)

Zbudowałem warsztat stolarski. Do budowy stołu ...

źródło: comment_1599039197u4bJaxT9FAf44UXfkc7tfA.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@sebeq77 to teraz jak masz stół stolarski, to możesz zbudować lepszy stół stolarski, dzięki temu będziesz mógł zbudować jeszcze lepszy stół stolarski. Zgadza się?
  • Odpowiedz
@MA3YT: zrobiłem to inaczej. Chciałem aby stół był prosty i żeby się za bardzo nie wyginał pod wpływem wilgoci i tempera. Zobacz na to zdjęcie. Na spodzie dałem poprzeczne wzmocnienia i jeszcze na to trzy długie proste listwy. Listwy oprócz kleju dokręciłem na śruby.
Wiem, że trochę partyzantka, ale nie miałem innego pomysłu.
  • Odpowiedz