Wpis z mikrobloga

Hej mirasy pewna firma kateringowa z gdanska robi mnie w hu... Od pol roku i wisi mi 2k. Zlozylem pozew przez EPU i dostalem nakaz zaplaty. Czekalem a klauzule wykonalnosci a tutaj zonk bo sprawa umozona. Wie ktos czy moge sprawdzic jakos co zlozyli w sprzeciwie? Jakie moge podjac kroki? Hajs mj sie na 10009939938838% nalezy :(

#prawo #epu #esad #kodekscywilny #radcaprawny #prawnik
cabalrox - Hej mirasy pewna firma kateringowa z gdanska robi mnie w hu... Od pol roku...

źródło: comment_1598918331y7GF8BEwc9XWktl0spaqg1.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
@techninja eh czyli wychodzi na to ze 3 miesiace czekania az ktos kliknie kolejny status w epu bylo na nic :( No nic w takim razie bede przez normalny sad skladal. Dzieki za odpowiedz
  • Odpowiedz
@cabalrox: pamiętaj o tym, że teraz po takim umorzeniu w Epu, jeżeli złożysz normalny pozew w ciągu 3 miesiecy, to skutki prawne, które ustawa wiąże z wytoczeniem powództwa, następują z dniem wniesienia pozwu w epu. Jezeli zlozysz w ciagu tych trzech miesiecy to nie zapomnij tez w pozwie wnieść o zaliczenie na poczet tej sprawy opłaty sądowej uiszczonej w epu :)
  • Odpowiedz
@danio_96: Sprawa dalej w toku długa historia. Jak coś to do epu nie ma co składać bo jak tylko ktoś cokolwiek wyśle w apelacji to trzeba i tak do fizycznego sadu składać. U mnie sprawa jest złożona w listopadzie 2020 do sadu fizycznego i rozprawę mam wyznaczona na wrzesień dopiero. Tak że czeka się trochę czasu.

PS Kiedyś z epu przy apelacji sprawa automatycznie trafiała do fizycznego sadu a od 2020
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cabalrox: Ok, widzę że napisałem do Ciebie w 2 postach.

Też mam pewny obawy skoro pozew z poziomu e-sądu ez większego problemu można go oddalić.
W moim przypadku chodzi o zapłatę zaległego wynagrodzenia za pracę w oparciu o UoZ.

Rozumiem, że korzystając z "fizycznego sądu" normalnie trzeba się wstawiać w sądzie czy sami mogą to załatwić bez naszego udziału?
Skonsultowałem się z prawnikiem, czekam na odpowiedź :)
  • Odpowiedz
@cabalrox: i jak się skończyło? Przy okazji to pismo o odwołaniu pojawiło Ci się w tych 14 dniach od doreczenia które sa na odwołanie? Sam próbuje odzyskać pieniądze został już wydany nakaz i minęło już jakieś 16 dni od odebrania nakazu przez pozwanego i nic się nie zmienia i zastanawiam się czy już czekać na klauzule czy będą jakieś niespodzianki :(
  • Odpowiedz