Wpis z mikrobloga

Hej, mam obecnie w laptopie (Legion Y540) jedną kość RAM o pojemności 8GB. Chciałbym dokupić drugą, ale nie wiem czy zdecydować się na drugą kość o pojemności 8 czy 16 GB? Lepiej mieć 24GB RAMu czy 16GB ale w trybie dual channel? Z tego co czytałem to różne wielkości raczej nie będą działały w tym trybie.

#pytanie #pytaniedoeksperta #komputery #laptopy
  • 9
@Z0nk0: mniej w trybie dual. Jak dolozysz 8+16 to dual channel zadziala ci do przepustowosci obu osemek, pozostale 8 w trybie single. Ale tego nie pamietam na 100%( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bierz sobie druga osemke, 16GB styknie.
@Z0nk0: zeby byla jasnosc, 24GB ram to jest wzrost wydajnosci nawet jak bedzie 8 w singlu. Ja jednak zawsze lubilem ramy w parach kupowac. Jak masz kase i chcesz akurat 24 to nie ma technicznych przeciwwskazan.
Zawsze warto tez sprawdzic czy plyta wspiera dimmy o pojemnosci 16, by nie wpasc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Leel00: W gry gram, ale sporadycznie, bardziej do pracy potrzebny. Wczoraj jeszcze szukałem tego info co podał @thority i wydaje się, że powinno działać tak jak powiedział, czyli jak dołożę kość 16GB, to połowa tej kości będzie w trybie dual z tą pierwszą kością, a druga część w single. Więc tak czy siak, lepiej chyba dokupić 16GB?
@Z0nk0: możesz spokojnie wybrać obie opcje, każda ma swoje zalety. 24GB to zawsze 24GB nawet jak nie działa część w dual. 8+8 w dualu zaspokoja moje informatyczne ADHD które lubi jak wszystko jest po bożemu w kancik ( ͡° ͜ʖ ͡°)