Wpis z mikrobloga

@Larsberg: Procesor należy do serii Coffee Lake i jest kompatybilny wyłącznie z płytami głównymi, które wyposażono w gniazdo LGA1151 Coffee Lake. To kluczowa informacja, dla zweryfikowania kompatybilności procesora i płyty głównej. W sprzedaży są bowiem obecne zarówno płyty z podstawką LGA1151, jak i LGA1151 Coffee Lake, a gniazda te różnią się pomiędzy sobą liczbą pinów. Procesory Coffee Lake są kompatybilne wyłącznie z gniazdem 1151 Coffee Lake.

czyli raczej nie za
  • Odpowiedz
@Noctis1: @Noctis1:
Najprościej by było jakby kolega podał model płyty głównej zamiast tego jaki na niej jest socket, a wtedy można sobie obejrzeć listę procesorów kompatybilnych z tą płytą główną zamiast sugerować się socketem.

A z tą informacją odnośnie LGA1151 to akurat nie wiedziałem i bardzo dziekuję za to, że się nią podzieliłeś;D
  • Odpowiedz
@Noctis1: Hmm to dziwne, z tego co jest opisane w specyfikacji powinny to być procesory intela z 6 generacji, a ty masz procesor z 7, może koledzy coś na ten temat znajdą, ja może jutro bo teraz jest dość późno ;D
Trzeba sprawdzić dokładnie, bo na przykłąd tutaj by się zgadzało.
  • Odpowiedz
@Noctis1: Witam ponownie, znalazłem więcej informacji na temat twojej płyty głównej, co ciekawe znajdują się one na tej samej stronie, która wysyłałem ci wczoraj dot. specyfikacji, z tym że wczoraj strona nie chciała mi się załadować i nie mogłem potwierdzić od razu tej informacji.

Obecnie twój procesor i3-7100 jest dwurdzeniowy 4 wątkowy o zegarze 3.9 GHz.
Najlepszy procesor jaki możesz osadzić na tej płycie głównej to i7-7700K o zegarze 4.2 GHz (4.5 GHz w trybie turbo) i jest to procesor 4 rdzeniowy 8 wątkowy i widać tutaj znaczny przeskok wydajnościowy, zarówno na pojedynczym rdzeniu jak i na wielowątkowości.

Niestety nie wiem, czy uda ci się znaleźć taki procesor nowy, gdyż jest on z 7 generacji, a obecne na rynku są teraz procesory intela z 10 generacji, te z 7 generacji są z roku
  • Odpowiedz
@maniek50005: hej, myślisz że warto dalej brnąć z tą płytą główną? z tego co widzę, to ceny lepszych procesorów z mojej obecnej generacji są zaporowe bo 1,1k+ Może lepiej przesiąść się na amd?
  • Odpowiedz
@Noctis1: Witam serdecznie i pozdrawiam.
Niestety od naszej rozmowy minęło już dość sporo czasu i nie pamiętam praktycznie o co chodziło podczas naszej rozmowy.

Na szczęście jest zapis naszych rozmów i będę sobie mógł chociaż przypomnieć częściowo o co chodzi.

Niestety teraz jest stosunkowo dość późno i do pracy muszę iść na rano - także jeśli pozwolisz to odpowiedzi postaram się udzielić jutro
  • Odpowiedz
@Noctis1: Witam serdecznie.
Co do wyżej wymienionej gry "world of whorecraft" jesteś pewien czy tak się jej nazwę piszę?
No tak szczerze powiedziawszy wpisując ten tytuł na googlach i przeglądając grafikę powiązaną z tym tytułem - to nie jestem zachwycony wyświetlonymi wynikami a czasami mam nawet mieszane uczucia dot. zawartości wyświetlonych obrazów.

Powołując się na tagi z pierwszego postu znalazłem tam tag "Word of Warcraft" przyjąłem do wiadomości - że albo pomyliłeś się z wpisywaniem tytułu, albo jest to dodatek do tej gry - mniejsza w takim razie z tym, przejdźmy do
  • Odpowiedz
@maniek50005: Bardzo dziękuję za odpowiedź! Jestem nastawiony na zmianę procesora, ponieważ ogólnie gra działa dobrze w tych 50/60 klatkach. Problemy z grą pojawiają się przy loading screenach i portalach. Przykładowo używam portalu z jednej krainy do drugiej i pobyt w ekranie ładowania zajmuje to dość dużo czasu, a nawet po załadowaniu mam lagi. Informacje się doczytują się dość wolno jak tekstury i gracze. Dlatego myślę o zmianie procesora, ale przy
  • Odpowiedz
Hmm to spoko, że gra działa dobrze w dość rozsądnym zakresie klatek - a co do problemu z wczytywaniem to na pewno pomogło by zainstalowanie gry na jakimś tanim ssdku (o ile jeszcze go tam nie masz) i zmiana ramu na szybsze - tyle w tym przypadku nie jest to możliwe na tej płycie głównej.

Jak już sobie wybierzesz jakiś procesor i płytę główną to warto podać taką specyfikację uzupełnioną o twoje pozostałe elementy - tak szczegółową jak tylko to potrafisz opisać i umieścić na wykopie celem zebrania opinii.

Większość pewnie będzie negatywna - a to z tego powodu jaki opisałem (że pozostałe podzespoły będą dość mocno ograniczać procek i będzie to niezbyt wyważony zestaw)
Ale dostaniesz w ten sposób trochę więcej rad czy alternatyw, bo ja sam też absolutnie wszystkiego o sprzęcie komputerowym nie wiem, a mogę podsunąć jedną radę a być może nawet ze dwie a inni mogą mieć nawet lepsze rady.
  • Odpowiedz