Wpis z mikrobloga

Zabawy z optymalizacją #horizonzerodawn ciąg dalszy ¯\_(ツ)_/¯
720p, najniższe skalowanie, najniższe ustawienia, wygląda jak g---o i nadal brak stabilnych 60 klatek. Komp i5 6400 i gtx 1060 6gb. Rekomendowana jest i7 4770k czyli zaledwie około 10% lepszy procek i ta sama karta.
Ciekawe jak będzie na 320x200 XD
blaszkia - Zabawy z optymalizacją #horizonzerodawn ciąg dalszy ¯\\(ツ)\/¯ 
720p, najn...

źródło: comment_1598638323EUY4e55EixPjcdGBDREeEN.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pograłem chwilę na najwyższych ustawieniach ze średnią klatek 35 i o dziwo gra wygląda najpłynniej (ʘʘ) Najmniej lagów, przycięć, tearingu oraz odczucia "skoków klatkarzu". Ponadto zwiększyłem pole widzenia bo dla mnie za blisko było. To urwało kilka klatek ale poza "miasteczkiem" nie spadają poniżej 30

Dziwna jest to gra pod względem wydajności xD

Taki to był pamiętniczek, może komuś pomoże :D
blaszkia - Pograłem chwilę na najwyższych ustawieniach ze średnią klatek 35 i o dziwo...

źródło: comment_1598645831Gi3pp2smj8HLwd47eIu4nU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@blaszkia: Im wyższa rozdzielczość tym niższy narzut na procesor. Gra ma totalnie skopaną optymalizację i tekstury bardzo niskiej rozdzielczości
  • Odpowiedz
  • 0
@ironlelele nie odkopujesz. Temat na fali to warto pogadać. Teraz mam 1 kość 8gb. Drugą przełożyłem do drugiego kompa ale robiłem test z dwoma i nie ma żadnej różnicy. A czemu pytasz o ram? Dual chanel powinien był zredukować szarpanie?
  • Odpowiedz
  • 0
@ironlelele tak, sloty sprawdzałem.
Temperatury są ok. Taktowania też, nie ma zrzutów. Sterowniki aktualne. Ostatni reinstal windowsa robiłem z pół roku temu. Dysk ssd. Tak sprawdzam po kolei co może przeszkadzać i nie mogę do tego dojść. Może nisko taktowany ram? Zmieniłem ustawienia na takie które znalazłem w jakimś filmiku o optymalizacji do HDZ ale problem jest ten sam. 60klatek, przebiegne gdzieś 45 szarpanie obrazu, 35 względnie płynnie, znów 60klatek. Czasami
  • Odpowiedz