Wpis z mikrobloga

@fajnypierozek: kilka stówek przy koszcie całości, co to jest?
A to, że wziąłeś sobie firmę która zrobiła Ci potem wszystko po wifi, a nie (o wiele lepiej) po kablach to już nie nasza wina. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@knrwa123: wszystko co niepotrzebne. 3km kabli a nikt z fachowcow nie pomyslał o roletach. Dzieki bogu za syerowniki z wifi! Swiatlo hula przez aleksę kamerki kupilem na taras,przed wejscie i ogrod. Nawet wejscia na kabel nie mają xD piec na pellet podobnie. Kabel wisi a ni ma go gdzie wlozyć. Jest wifi i 2 routery (parter+pietro) i smiga. W lato jak wracam z urlopu to se 2 godzinki przed powrotem
  • Odpowiedz
@knrwa123: to PLC to powinno być może w cudzysłowie, potrzebowałem na szybko pospinać bo dom nie był stawiany od nowa tylko remontowany, kupiłem coś takiego: https://www.controllino.biz/. Wygląda bardzo solidnie i działa też ok.

Wychodziło zdecydowanie taniej niż cokolwiek innego co znalazłem - za jednostkę 21 wejść, 24 wyjścia, 16 przekaźników, modbus, RTC i ethernet dałem chyba 1300. Dokupiłem do tego klony modułów ADAM advantecha za grosze. Tylko trzeba sobie to
  • Odpowiedz
3km kabli a nikt z fachowcow nie pomyslał o roletach.


@fajnypierozek: więc nie mów, że zrobiłeś 3km niepotrzebnych kabli jak miałeś partaczy, a nie fachowców w temacie.

@Ptolemeusz: tylko i wyłącznie kabel gdzie się da - docenisz w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°) I tak w razie przeróbek będziesz miał dużo rzeczy radiowo.
  • Odpowiedz