Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z Was wysyłał kiedyś pismo do banku z prośbą o wstrzymanie egzekucji komorniczej, deklarując regularną spłatę zobowiązania? Udało się to komuś lub wiecie jak bardzo banki są do tego przychylne?
#bankowosc #banki #komornik

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f48b003d2fae75945285867
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 8
@eshabe: co Ty gadasz xD Komornik prowadzi egzekucje na zlecenie wierzyciela i to wierzyciel moze ja zmienic lub zawiesic - no chyba ze w tym wypadku to nie bank jest wierzycielem.
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz spróbować dogadać się z wierzycielem. Ale bardziej możliwe jest to że po prostu ugadasz sie z komornikiem na co miesięczne spłaty w jakiejś wysokości i jeśli będziesz się tego trzymać to może odblokuje Ci konto i zejdzie
OP: Sorry, źle ująłem pytanie. To właśnie bank jest wierzycielem. Chodzi o kredyt, którego byłem żyrantem i nie byłem świadomy, że nie jest spłacany. Nie chcę mieć komornik, jestem chętny na polubowną spłatę

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: sokytsinolop
@AnonimoweMirkoWyznania: możesz próbować, sam komornik ma "mało do gadania", bo on wykonuje to o co wnioskuje wierzyciel, możesz spróbować się dogadać z wierzycielem aby ten zawiesił egzekucję, albo np odstąpił od egzekucji z konkretnego składnika majątku np. aby cofnął zajecie rachunku bankowego pod warunkiem że ty będziesz dokonywał jakichś ustalonych i regularnych wpłat na poczet zadłużenia. Wtedy wierzyciel kieruje wniosek do komornika aby ten uchylił zajęcie rachunku bankowego. Często i gęsto
co Ty gadasz xD Komornik prowadzi egzekucje na zlecenie wierzyciela i to wierzyciel moze ja zmienic lub zawiesic - no chyba ze w tym wypadku to nie bank jest wierzycielem


@KromkaMistrz: Źle zrozumiałem, że bank zajął OP-owi kasę na koncie na podstawie zajęcia dostarczonego przez komornika, a wierzycielem jest ktoś inny. Skoro to bank jest wierzycielem, to zmienia postać rzeczy.
@AnonimoweMirkoWyznania: znam kogoś kto dogadał się w ten sposób z Getin Bankiem. Wysłał prośbę do banku o cofnięcie zajęcia z konta i zaakceptowali. Potem skontaktował się z komornikiem, komornik potwierdził to z bankiem i zszedł z konta.